Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Świętujemy 10 lat Spotify we Włoszech iw Polsce – Spotify

Dziesięć lat temu Spotify wystartowało we Włoszech i w Polsce, gdzie rozpoczęliśmy współpracę z lokalnymi kreatywnymi talentami i społecznością poprzez programy, festiwale i wydarzenia Spotify. Od tego czasu twórcy z obu rynków odnotowali ogromny wzrost liczby słuchaczy lokalnych i międzynarodowych. Niech tak będzie Rowe’a I Meneskin We Włoszech lub Marisa I Sara James W Polsce artyści z obu rynków reprezentują swoją ojczyznę zarówno w kraju, jak i na arenie światowej. I nie można nie wznieść kieliszka za solidną dekadę osiągnięć.

Wraz z rozwojem lokalnej muzyki rośnie apetyt na rozmowy. Od czasu uruchomienia podcastów we Włoszech w 2015 roku liczba programów stworzonych przez twórców wzrosła na rynku średnio o 20% rok do roku. Obecnie dostępnych jest ponad 50 000 tytułów Mushi lub Selvaji, niezbędnyI Demoni Urbani.

Aby uczcić te ważne urodziny w Polsce i we Włoszech, Do dokumentacji Złapany Melanie ParejoSzef Spotify Music na Europę Południową i Wschodnią oraz Mateusza SmółkiSpotify Music Group Lead na Europę Wschodnią oraz Europę Południową i Wschodnią, aby porozmawiać o hitach, gorących trendach i wzroście, jakiego doświadczyły oba rynki w ciągu ostatnich 10 lat.

Włochy

Kiedy Spotify we Włoszech wystartowało w 2013 roku, na platformie było 26 000 włoskich artystów i 180 milionów streamów na całym świecie. Jak widzieliśmy tę liczbę?

Melanie Parejo: Włochy zawsze przywiązywały dużą wagę do lokalnych talentów, a przy 196 000 włoskich artystów na Spotify od 2022 roku wyraźnie widać siłę lokalnej muzyki na włoskim rynku. Jeśli chodzi o słuchaczy na całym świecie, po pierwszych pięciu latach obecności na rynku włoskich artystów odtwarzano o 800% częściej poza Włochami na redakcyjnych listach odtwarzania Spotify niż wprowadziliśmy. 10 lat później liczba ta wzrosła do 1000%, co stanowi największy eksport firmy Meneskin.

Jakie są największe muzyczne osiągnięcia włoskiego Spotify w ciągu ostatnich 10 lat?

Uczestniczyło dwudziestu dwóch włoskich artystów Radarowy projekt Spotify Od premiery w 2020 r. Artyści chcą Blanco, RondotasosaI ARIETE Platforma odnotowała szczególnie silny wzrost, a BLANCO jest nastawiony na zwycięstwo Zeszłoroczny Festival de Sanremo Pobił także rekord Włoch pod względem najczęściej odtwarzanej piosenki w ciągu jednego dnia Mahmud.

Wschodzący artyści dodani do radaru również odnieśli wielki sukces. Rowe, był punktem kulminacyjnym Globalny Artysta Radarowy, Miał drugą najczęściej odtwarzaną piosenkę we Włoszech w 2022 roku.Shakerando”.

Jeśli chodzi o gatunek, jakie ekscytujące zmiany zaszły we włoskiej muzyce od 2013 roku?

Patrząc na nawyki młodszych pokoleń związane z przesyłaniem strumieniowym, mają one bardziej płynny związek z gatunkami. Mniej zależy im na trzymaniu się kategorii i identyfikowaniu się z nią. Zamiast tego patrzymy na przesyłane strumieniowo utwory z różnych dekad i stylów.

Ogólne gusta muzyczne Włochów znacznie ewoluowały na przestrzeni lat. W 2013 roku rock był najczęściej streamowanym gatunkiem we Włoszech, a włoski rap nie znalazł się nawet w pierwszej dziesiątce. Ale w 2022 roku włoski rap był najczęściej streamowanym gatunkiem w kraju. Jeśli chodzi o muzykę rap z innych krajów, znaczna liczba artystów pokolenia Z przeniosła swoją uwagę ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii i Francji. Mają tendencję do mieszania języków i kultur w swoich piosenkach, wykorzystując tożsamość i kulturę, która jest znacznie większa niż wtedy, gdy rap pojawił się tutaj po raz pierwszy w 2016 roku.

Letnie hity zawsze były integralną częścią włoskiej muzyki, ale w ostatnich latach zauważyliśmy, że stały się one bardziej zróżnicowane pod względem brzmienia. Podczas gdy wcześniej trzymali się konwencjonalnej struktury (beztroskie, radosne, popowe piosenki z latynoskimi akcentami, które dotykają letnich stereotypów), Summer Hits 2022 było mieszanką dźwięków, artystów i nastrojów. Od BLANKO Płód do zrobienia Plac Cabo Dla Rhove jest to twórcza wolność, do której nie byliśmy przyzwyczajeni w zeszłym roku.

Spotify Italy został początkowo uruchomiony podczas Festival di Sanremo. Jaki wpływ ma festiwal na Spotify?

Spotify naprawdę żyje w Sanremo. Gdy po ostatnim dniu festiwalu gasną światła, Włosi słuchają swoich ulubionych utworów na Spotify, by podtrzymać ducha Sanremo. Ten rok był tego doskonałym przykładem, z Officiant San Remo 2023 Ta playlista była drugą najczęściej odtwarzaną playlistą na świecie przez tydzień. Lokalnie piosenki z Sanremo zdominowały 10 i 20 najlepszych włoskich list przebojów podczas festiwalu, a sześć piosenek z festiwalu zadebiutowało na światowych listach przebojów.

Polska

Jak zmieniły się gusta muzyczne w kraju w ciągu 10 lat od uruchomienia Spotify Polska?

Mateusz Smółka: Masywnie! Kiedy zaczynaliśmy w Polsce, 10 najlepszych artystów w Polsce to artyści międzynarodowi. W całym zestawieniu Top 100 tego roku znalazło się tylko pięciu polskich artystów. Patrząc wstecz, do 2017 roku międzynarodowi artyści dominowali w pierwszej trójce. Ale w 2018 roku szczególnie nasilili się polscy artyści Dago Hemingwaya I Kubonafit razem, takonafitI Dawid Potsiatło zajął czołowe miejsca. Od tego czasu polscy artyści co roku znajdują się w pierwszej dziesiątce, a 76 polskich piosenek znalazło się w lokalnej pierwszej setce w 2022 roku.

Streamy polskich artystów na redakcyjnych listach odtwarzania Spotify poza Polską również wzrosły o ponad 700% w ciągu ostatniej dekady. Na przykład, Rnbstylerz Ma ponad 2,8 miliona słuchaczy miesięcznie, z czego większość pochodzi z Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Meksyku. I Catz 'n DogzKtóre są częścią BLASKDuża część słuchaczy pochodzi z USA i Wielkiej Brytanii wycieczki Ma ponad dwa miliony słuchaczy miesięcznie i współpracuje z producentami na całym świecie, pozyskując słuchaczy w Brazylii i Niemczech.

Jakie są Twoim zdaniem największe osiągnięcia Spotify Polska w przestrzeni muzycznej?

Projekt RADAR firmy Spotify wystartował w Polsce w 2021 roku i uczestniczyło w nim 15 lokalnych artystów. W programie pojawiły się takie talenty jak Wesoły I Julia Rakka Platforma również odnotowuje stopniowy wzrost Szczyl I Djivna Wiosna Nominowany do Fryderyków 2022.

W 2021 roku w Polsce ruszył też projekt Spotify EQUAL. Warto zauważyć, że Sarah James stała się Młodszy Ambasador Równości Pierwszy polski artysta, który został światowym ambasadorem wystawy. Artyści lubią Kaska Soczaka I Luna Platforma odnotowała szczególny wzrost od czasu ich udziału, a Luna potroiła swoją miesięczną liczbę słuchaczy w miesiącu, w którym dołączyła do programu.

Dodatkowo, Nowe odkrycia Działa na rynku od roku i pomogła wielu niezależnym polskim artystom postawić kolejne kroki w karierze. Okazało się również, że jest to sposób na zidentyfikowanie kolejnego wielkiego talentu.

Jakie są najbardziej zaskakujące trendy słuchaczy w Polsce?

W 2013 roku widzieliśmy więcej międzynarodowych zespołów rockowych, ale teraz dominuje polski rap i hip-hop, o czym świadczy popularność naszej flagowej playlisty lokalnego hip-hopu. Rob Generacja, Od momentu powstania co roku jest to playlista numer jeden w Polsce.

Odkryliśmy, że młodsze pokolenie wybiera muzykę zgodnie ze swoim nastrojem i światem, w którym żyje. Nie przejmują się zbytnio tym, kiedy piosenka została nagrana ani do jakiego gatunku należy. Podchodzą do muzyki z większą płynnością.

Świętuj 10 lat Spotify we Włoszech iw Polsce, słuchając naszych rocznicowych playlist.

READ  Rodzina ukraińskiego weterynarza wojennego wyjechała do Polski i wróciła do walki z Rosją