Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Synthesia zbiera 12,5 miliona dolarów na sztuczną inteligencję, która produkuje filmy z ikonami

Dołącz do Transform 2021 12-16 lipca. Rejestrs Tegoroczne wydarzenie AI.


CynthesiaDziś startup, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia syntetycznych filmów dla Avatara do celów marketingowych, ogłosił, że zebrał 12,5 miliona dolarów. W komunikacie prasowym firma podała, że ​​fundusze zostaną przeznaczone na zwiększenie siły roboczej, ponieważ inwestuje w badania i rozwój produktów.

Ponieważ pandemia sprawia, że ​​spotkania wirtualne są regularnym zjawiskiem, koncepcja „osobistej sztucznej inteligencji” szybko zyskuje na znaczeniu. Startupy tworzące wirtualne istoty, czyli ludzie korzystający ze sztucznej inteligencji, zebrały dotychczas łącznie ponad 320 milionów dolarów kapitału inwestycyjnego. Jak podkreśla mój kolega Dean Takahashi, organizmy te są rodzajem prekursorów Metaverse, Świat połączonych ze sobą wirtualnych światów, jak w powieściach takich jak Wypadek śnieżny I Gotowy gracz numer jeden.

Bezpośrednie cele Synthesii są mniej ambitne. Jak konkurenci Maszyny duszyPanna młoda, ZaondulowanyObsługiwane przez firmę Samsung Star LabsFirma korzysta z szeregu technologii uczenia maszynowego do tworzenia czatbotów wideo, filmów produktowych i filmów sprzedażowych dla klientów bez aktorów, planów filmowych, studiów ani kamer.

Zmniejsz koszty dzięki awatarom AI

„Wciąż tylko zarysowujemy powierzchnię ekonomii wideo”. Dyrektor generalny Victor Ribarbelli powiedział VentureBeat: „Uważamy, że za 10 lat większość naszych cyfrowych doświadczeń będzie w jakiś sposób napędzana wideo”. Riparbelli jest współzałożycielem Synthesia w 2017 roku wraz ze Steffenem Tjerrildem i profesorami wizji komputerowej Lourdes Agapito i Matthiasem Niessnerem, którzy stoją za niektórymi z najbardziej znanych projektów badawczych w dziedzinie mediów syntetycznych, takich jak Głębokie obrazy wideo I Twarz 2 twarze.

„Obecnie produkcja wideo jest droga, złożona i nieskalowalna. Wymaga studia, aktorów, kamer i postprodukcji. To niezwykle długi i multidyscyplinarny proces, zakorzeniony w fizycznej przestrzeni i czujnikach” – kontynuuje Ripparbelly. „Aby naprawdę osiągnąć najpierw Internet wideo, potrzebujemy bardziej skalowalnego i dostępnego sposobu tworzenia wideo”.

READ  Jak złapać Shaymena w Pokemon GO

Klienci firmy Synthesia wybierają z galerii wewnętrznych prezentacji generowanych przez sztuczną inteligencję lub tworzą własne, nagrywając klipy audio, a następnie przesyłając je. Po napisaniu lub wklejeniu scenariusza wideo Synthesia tworzy wideo „w kilka minut”, udostępniając je do tłumaczenia na dziesiątki języków.

Ponieważ ograniczenia epidemiologiczne sprawiają, że tradycyjna fotografia jest trudna i ryzykowna, korzyści płynące z filmów generowanych przez sztuczną inteligencję zostały wzmocnione. Według Dogtown Media kampania edukacyjna w normalnych okolicznościach wymagałaby do 20 różnych scenariuszy, aby zaangażować pracowników na całym świecie, a każdy film kosztuje dziesiątki tysięcy dolarów. Synthesia może obniżyć wydatki do ryczałtu w wysokości około 100 000 USD.

Powyżej: Synthesia analizuje i manipuluje rysami twarzy, aby dopasować je do pisanej lub nagranej mowy.

Synthesia twierdzi, że klient CraftWW wykorzystał swoją platformę do zaprojektowania kampanii reklamowej JustEat na rynku australijskim, w której uczestniczyła Snoop Dogg, która została zmanipulowana przez sztuczną inteligencję. Firma współpracowała również ze studiem produkcyjnym reżysera Ridleya Scotta przy tworzeniu filmu dla organizacji non-profit Malaria Must Die, która przetłumaczyła głos Davida Beckhama na ponad dziewięć języków. We współpracy z Reuterem opracowaliśmy A. Prototyp Do automatycznych raportów sportowych wideo.

„Tworzymy warstwę aplikacji, która konwertuje kod na wideo, umożliwiając programowanie treści wideo za pomocą komputerów zamiast nagrywania ich za pomocą kamer i mikrofonów. Po wyodrębnieniu produkcji wideo jako kodu ma ona wszystkie zalety oprogramowania: nieograniczony zakres , koszty krańcowe bliskie zeru i mogą być dostępne dla każdego. ”„ Teraz szybko staje się rzeczywistością. Uruchomiliśmy nasz program jako usługę zaledwie sześć miesięcy temu … [and we] Zasadniczo ograniczyło to cały proces produkcji wideo do jednego wywołania interfejsu API lub kilku kliknięć w naszej aplikacji internetowej ”.

READ  Pierwsza australijska restauracja generowana przez sztuczną inteligencję pojawia się w restauracji Ravi w North Sydney

W najbliższej przyszłości Synthesia planuje upublicznienie produktu dostosowującego filmy do określonych segmentów klientów. Nazywa się Personalizuj, a Synthesia twierdzi, że może automatycznie tłumaczyć filmy z aktorami lub personelem na ponad 40 języków.

Cynthesia

Powyżej: zrzut ekranu panelu sterowania Synthesia.

Źródło zdjęcia: Synthesia

„Byliśmy przytłoczeni reakcją w ciągu ostatnich sześciu miesięcy od premiery wersji beta: mamy teraz tysiące użytkowników, a nasi klienci to zarówno małe agencje, jak i firmy z listy Fortune 500” – powiedział Rieberbelly. „Wykorzystują Synthesę głównie do szkoleń wewnętrznych i komunikacji korporacyjnej. Jednak obecnie coraz więcej firm zaczyna używać jej do komunikacji zewnętrznej, integrując niestandardowe wideo na każdym etapie podróży klienta za pośrednictwem naszego niestandardowego interfejsu API wideo”.

Obawy Deepfake

Niektórzy eksperci wyrazili zaniepokojenie, że narzędzia takie jak Synthesia mogą być używane do tworzenia fałszywych filmów lub filmów generowanych przez sztuczną inteligencję, które przenoszą osobę w istniejący film i zastępują go innym. Istnieje obawa, że ​​te podrabiane produkty mogą być używane do takich działań, jak wpływanie na opinie podczas wyborów lub wplątanie kogoś w przestępstwo. Technologia budowy głębokich fałdów była już nadużywana Materiały pornograficzne Od aktorów i oszustów po wielką energię Producent.

Ze swojej strony Synthesia opublikowała w Internecie kodeks etyczny i twierdzi, że analizuje swoich klientów i ich teksty. Wymaga to również formalnej zgody osoby, zanim będzie mogła dopracować swój wygląd i odmówić dotknięcia treści politycznych.

„Próbujemy rozwiązać bardzo złożony i techniczny problem” – powiedział niedawno Riparbelli Powiedzieć Telegraf. „Nie udostępniamy publicznie żadnego oprogramowania … Istnieje szersza dyskusja, którą należy przeprowadzić na temat złośliwego wykorzystania tego typu rzeczy”.

Finansowanie serii A ogłoszone dziś przez firmę Synthesia, na czele której stoi FirstMark Capital, z udziałem Christiana Bacha. Michael Buckley i obecni inwestorzy, w tym Mark Cuban. Firma z siedzibą w Londynie zatrudnia 30 pracowników w Wielkiej Brytanii, a łączny wzrost przekroczył obecnie 16,6 mln USD.

READ  Inteligentne rolety SmartWings Nano Thread z obsługą HomeKit są objęte finansowaniem społecznościowym

VentureBeat

Misją VentureBeat jest bycie cyfrową sceną miasta dla decydentów technicznych, aby zdobywać wiedzę na temat transformacyjnych technologii i transakcji. Nasza witryna zawiera podstawowe informacje o technologiach danych i strategiach, które pomogą Ci kierować organizacjami. Zapraszamy do zostania członkiem naszej społeczności, aby uzyskać dostęp do:

  • Zaktualizowane informacje na interesujące Cię tematy
  • Nasze biuletyny
  • Przemyślane treści tajne i obniżony dostęp do naszych cennych wydarzeń, takich jak Przeniesienie 2021: Ucz się więcej
  • Funkcje sieciowe i nie tylko

Zostań członkiem