Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szalone zdjęcia uchwycone po raz pierwszy w historii

Szalone zdjęcia uchwycone po raz pierwszy w historii

Na nagraniu uchwycono coś, czego nigdy wcześniej nie kręcono w naturze: samotną orkę pokonującą wielkiego białego rekina.

Film przedstawia urocze spotkanie, podczas którego Sophia, 60-letnia babcia orka, walczy z rekinem.

Ale właśnie to zrobili fotografowie dzikiej przyrody w filmie, który w tym tygodniu oglądano na całym świecie.

W tym tygodniu opublikowano materiał wideo, będący częścią limitowanej serii magazynu National Georgraphic zatytułowanej Queens, przedstawiający orki polujące i zabijające żarłacza białego u wybrzeży Republiki Południowej Afryki.

Ta oszałamiająca wizja przedstawia 60-letnią orkę znaną jako Sophia, która zaskakuje małego białego wyżła oszałamiająco szybkim atakiem od tyłu.

W pokazie czystej siły orka chwyta wielkiego białego w szczęki i wciąga go pod wodę.

„Jej cel jest doskonały” – mówi na nagraniu narratorka serialu Nat Geo.

Doktor Chris Lowe, profesor biologii morskiej na California State University w Long Beach, powiedział ABC7, że wideo pokazuje samą siłę i umiejętności tego drapieżnika.

Orka atakuje wielkiego białego na nigdy wcześniej nie widzianym materiale.

„Orki to bardzo inteligentne zwierzęta” – stwierdził.

„Są bardzo silne, a w niektórych przypadkach być może silniejsze niż żarłacz biały.

„Myślę, że to, co widzimy, to prawdopodobnie anomalia. Nie sądzę, żeby zdarzało się to zbyt często”.

„Często myślimy o rekinach białych jako o największym drapieżniku w oceanie, podczas gdy w rzeczywistości są to orki”.

Ten materiał filmowy powstał po tym, jak badacze z African Journal of Marine Science opublikowali informacje o dwóch dorosłych orkach, które zabiły inne wielkie białe wieloryby w Mossel Bay u wybrzeży Republiki Południowej Afryki.

Allison Towner, ekspertka od rekinów i Autor badania Z Uniwersytetu Rhodes w Republice Południowej Afryki powiedział National Geographic, że polowania w pojedynkę są niezwykle rzadkie.

„Chociaż orki potrafią polować na duże ofiary indywidualnie, jest to pierwszy udokumentowany przypadek w Republice Południowej Afryki, w którym ofiarą jest żarłacz biały.

READ  Szczyt G7 w nieładzie z powodu mgły uniemożliwił lądowanie Scottowi Morrisonowi, Emmanuelowi Macronowi i innym światowym przywódcom

Orka przeszła niezauważona. W tym momencie było już za późno.

„Zaskakującym elementem było to, jak szybko orka potrafiła się sparaliżować i pożreć wątrobę rekina”.

Z raportu wynika, że ​​badacze i turyści z dwóch statków pomogli w zdobyciu wiedzy, która stanowi część układanki dotyczącej sposobu polowania orek na wolności.

„Obezwładnił swoją ofiarę, małego białego rekina, a następnie zjadł jej wątrobę w niecałe dwie minuty, co podkreśliło skuteczność orki w roli drapieżnika.

„Warto zauważyć, że innego dorosłego samca orki, który często towarzyszył pierwszemu orce, zaobserwowano w odległości około 100 metrów i nie brał on udziału w drapieżnictwie.

„Następnego dnia w pobliżu wyrzuciło na brzeg drugie wypatroszone zwłoki żarłacza białego, co wskazuje, że podczas interakcji mogły zostać zabite co najmniej dwa żarłacze białe”.