Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szkielet triceratopsa o imieniu „Big John” jest w sprzedaży w Paryżu

Poznaj Wielkiego Johna. Ma 8 metrów wysokości i 66 milionów lat i szuka nowego domu.

Jedyną barierą między tobą a największym szkieletem Triceratopsa na świecie są dziesiątki chętnych licytujących i miliony dolarów.

Licytatorzy w Paryżu będą dążyć do sprzedaży w październiku skamieniałego szkieletu, który jest kompletny w 60 procentach i zawiera 75 procent czaszki.

Triceratops był jednym z najbardziej rozpoznawalnych dinozaurów ze względu na trzy rogi na jego głowie – jeden na nosie i dwa na czole – które dały dinozaurowi jego łacińską nazwę.

Wielki John jest największym znanym zachowanym przykładem, z czaszką o szerokości około 2 metrów i długości 2,6 metra – znacznie większą niż dorosły człowiek.

Przed wejściem pod młotek szkielet zostanie pokazany w Paryżu.

Mężczyzna stojący obok gigantycznego szkieletu Triceratopsa.
Licytator Alexandre Gikello spodziewa się, że na Big Johna będą licytować dziesiątki osób.(

AP: Louis Jolly

)

Szacuje się, że będzie kosztować od 1,2 miliona do 1,5 miliona euro (1,92 miliona do 2,88 miliona dolarów), chociaż sprzedaż na aukcjach dinozaurów okazała się w przeszłości nieprzewidywalna.

Dinozaur ma licencję eksportową i według Alexandre Gicuelo z Giquelo Auctions jest kilkunastu potencjalnych nabywców.

Triceratops odkryto w Stanach Zjednoczonych

Szeroka na dwa metry czaszka, prawie 200 kości i duże zwierzęce rogi zostały w tym tygodniu zmontowane za oknami galerii w centrum Paryża.

Big John został odkryty w 2014 roku w amerykańskim stanie Dakota Południowa przez geologa Waltera W. Steina Bella. Został odrestaurowany w Trieście we Włoszech.

Jego sprzedaż towarzyszy nieustającemu entuzjazmowi dla szkieletów dinozaurów, a ceny często osiągają rekordowe poziomy, przez co muzea publiczne i ośrodki badawcze nie są w stanie przelicytować prywatnych nabywców.

W październiku rzadki szkielet dinozaura, jeden z najstarszych, został sprzedany w Paryżu anonimowemu oferentowi za ponad trzy miliony euro (4,81 miliona dolarów), co dwukrotnie przekracza jego szacunki.

Kilka tygodni temu szkielet T-Rexa sprzed 67 milionów lat został sprzedany w Nowym Jorku za 31,8 miliona dolarów (42,9 miliona dolarów), bijąc rekordy dla dinozaura.

Jednak w 2020 roku wiele dinozaurów wystawionych w Paryżu nie znalazło chętnych po nieosiągnięciu cen minimalnych.

ABC / AFP

READ  Po raz pierwszy sonda Marsa Curiosity wykryła cząsteczki organiczne na powierzchni Czerwonej Planety, Nauka Aktualności Nowości