Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dziękuję Victorio, twoje poświęcenia nie poszły na marne

Stephen Warrillo, dyrektor oddziału intensywnej terapii w Austin Hospital w Melbourne, powiedział, że chociaż lubił mówić, że ciężko pracujący lekarze i pielęgniarki uratowali dzień, to prawdziwa zasługa spoczywa na całej społeczności.

Gdyby Victoria nie doświadczyła najdłuższej blokady, więcej osób zginęłoby, z powodu COVID, ale także z innych przyczyn.

Dr Stephen Warrillo mówi, że szpitale i oddziały intensywnej terapii w Melbourne przygotowują się na nowe przypadki.przypisane mu:Arsene Hospian

„Myślę, że łatwo zapomnieć o tym, co wydarzyło się w północnych Włoszech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych” – powiedział profesor Warrillo.

Będziemy mieli własną wersję sytuacji w Victorii. Intensywna terapia była całkowicie wypełniona wirusem COVID i mielibyśmy trudności, aby poradzić sobie z czymkolwiek innym”.

Co najważniejsze (i być może jest to kluczowy punkt) w Melbourne, które trwało 110 dni po zamknięciu w 2020 roku, zapewniło to również Victorii i reszcie kraju cenny czas szczepień.

Być może najlepiej ilustruje to druga fala w Nowej Południowej Walii, która jest obecnie znacznie większa niż wybuch epidemii w Wiktorii w 2020 r., ale spowodowała znacznie mniej zgonów, ponieważ do czasu wchłonięcia dużej części starszej populacji otrzymała już dawkę szczepienie co najmniej jedno.

Około 1 na 220 osób, u których zdiagnozowano COVID, zmarło w NSW od czerwca, znacznie poniżej zwykłej śmiertelności z powodu tej choroby. Porównaj to z Victorią w zeszłym roku, kiedy pod koniec drugiej fali zmarła około 1 na 25 osób. Wirus był nie mniej śmiercionośny, mieliśmy czas, żeby odgrodzić nasze domy opieki szczepionkami.

W ostatnich miesiącach pojawiła się nowa narracja, że ​​musimy po prostu dalej „żyć z COVID”. Ale to jest sprawdzenie rzeczywistości. Nawet jeśli NSW jest drogą naprzód, jasne jest, że mieszkańcy Sydney i wiele innych społeczności NSW nie robią wiele z życia zgodnie z przeznaczeniem tego terminu. Są zablokowani przez wirusa. Szpitale są rozbudowywane. Scenariusz „kompromisu” jest na razie zagmatwany.

READ  Niebiańskie wydarzenia w sierpniu uważaj - Technology News, Firstpost

James Trawer, szef jednostki modelowania epidemiologicznego na Uniwersytecie Monash, nie wierzy, że istnieje kraj na świecie, który był w stanie żyć bezpiecznie obok szczepu Delta koronawirusa bez bardzo wysokiego poziomu szczepionek..

wskazał na Wietnam Wcześniej okrzyknięty historią sukcesu COVID, teraz zgłasza setki zgonów dziennie, a tylko niewielka część populacji jest w pełni zaszczepiona.

Oddziały intensywnej opieki medycznej w Melbourne w tym tygodniu odkurzyły plany zwiększenia ich rozmiarów i rekonfiguracji przestrzeni, aby zrobić miejsce dla nowych pacjentów z COVID. Jak każdy z nas, personel jest wyczerpany.

Ale znowu będą polegać na społeczeństwie wiktoriańskim. Potrzebują nas wszystkich zaszczepić. Niestety potrzebują nas też trochę dłużej w areszcie.

Jak wyjaśnił kilka tygodni temu epidemiolog James McCaw, kręcenie „COVID Zero” i próba zmniejszenia liczby przypadków koronawirusa wygląda prawie tak samo.

pobieranie

Adiunkt Trawer powiedział, że nie spodziewa się, że niepotrzebne sklepy, kawiarnie i bary zostaną ponownie otwarte do przyszłego miesiąca.

Premier przekonywał, że pewne ograniczenia muszą zostać utrzymane do czasu pełnego zaszczepienia 70 procent dorosłej populacji, aby zapobiec przeciążeniu systemu szpitalnego rosnącą liczbą zachorowań. Oczekuje się, że ten poziom szczepień zostanie osiągnięty pod koniec października.

Do tego czasu wielu z nas będzie nosiło blizny po epidemii, które mogą nigdy się nie zagoić. Musimy też wiedzieć, że nasze poświęcenia nie poszły na marne.

Uratowaliśmy tysiące istnień ludzkich. Sprawiliśmy, że inne kraje są bezpieczniejsze, aby mogły cieszyć się lepszymi wolnościami i gospodarkami.

Daliśmy całemu narodowi czas na zaszczepienie najsłabszych i dobry start dla reszty. Żyją dziś ludzie, których by nie było, gdyby nie działania nas wszystkich.

Więc dziękuję Victorio za wszystko.

Bądź na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z pandemią dzięki aktualizacji Corona Virus. Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera.

READ  Lista ekspozycji na COVID NSW wykracza poza Sydney i obejmuje Dubbo, Newcastle i Bathurst