Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szybkie niepowodzenie: strony internetowe i aplikacje na całym świecie stają się ciemne

Szybko Obsługuje serwisy informacyjne i aplikacje, takie jak CNNThe Guardian, The New York Times i wiele innych. Zapewnia również dostarczanie treści dla Twitch, Pinterest i HBO maks.hulu reddit spotify (miejsce) i inne usługi. Awaria zakłóciła działanie innych głównych platform i stron internetowych, w tym Amazon, Target i strony rządu brytyjskiego – Gov.uk.
Przyczyną problemu jest przerwa w dostawie prądu w Szybko (FSLY)Dostawca usług w chmurze. Firma opowiedziała o swojej sytuacji serwisowej stronie internetowej (Co działało) We wtorek rano zidentyfikowałem problem i naprawiłem go. Odzyskiwanie usług Witryn i aplikacji rozpoczęło się około godziny 7:00 czasu wschodniego, chociaż Fastly powiedział, że niektórzy klienci mogą doświadczać dłuższych czasów ładowania jako efektu rezydualnego problemu.

Przerwy w dostawie prądu dotknęły dziesiątki krajów w obu Amerykach, Europie i Azji, a także RPA. Fastly powiedział, że zidentyfikował konfigurację usługi, która powodowała zakłócenia na jej serwerach. Firma wyłączyła tę konfigurację.

Zasadniczo Fastly zamknął własną sieć ze złą aktualizacją oprogramowania – rzadka, ale niespotykana rzecz, która tymczasowo powodowała awarię części większych platform internetowych, w tym Google (Google) A Amazonka (AMZN), W przeszłości.

„Problem z Internetem jest zawsze obecny, dopóki go nie ma”, powiedział David Vaskevich, dyrektor generalny aplikacji fotograficznej Mylio i były dyrektor techniczny Microsoft. „W przypadku systemu z wieloma połączonymi ze sobą częściami nie zawsze jest niezawodny. Każda krucha część może spowodować jej uszkodzenie”.

Co to jest szybko?

Fastly pomaga skrócić czas ładowania stron internetowych i zapewnia inne usługi dla stron internetowych, aplikacji i platform – w tym dużą globalną sieć serwerów zaprojektowaną w celu zmniejszenia obciążenia nadmiernym ruchem, który może powodować awarie stron internetowych, na przykład atak typu „odmowa usługi”. usługi Osiąga to poprzez przechowywanie treści i aspektów witryn internetowych i aplikacji na serwerach, które są fizycznie bliżej użytkowników próbujących uzyskać dostęp do określonej witryny lub platformy.

READ  Szczyt G7 w nieładzie z powodu mgły uniemożliwił lądowanie Scottowi Morrisonowi, Emmanuelowi Macronowi i innym światowym przywódcom

Ale ponieważ Fastly zapewnia warstwę wsparcia między firmami internetowymi a klientami próbującymi uzyskać dostęp do różnych obsługiwanych platform internetowych, w przypadku awarii dostęp do tych platform może zostać całkowicie zablokowany.

Kiedy Fastly spadło, gwałtownie spadło: trzy czwarte ruchu pochodzącego z Fastly zniknęło około 5:49 czasu wschodniego, według Douga Madhuri, dyrektora ds. analiz internetowych w Kentik, firmie działającej w chmurze, która dostarcza dużym firmom zapisy transmisji internetowej . Ruch zaczął powracać około 6:39 czasu wschodniego.

Dlaczego awaria Fastly spowodowała wyłączenie Internetu?

Firmy internetowe mogą zmieniać sieci dostarczania treści — a niektóre wydają się być w stanie przetrwać awarię Fastly we wtorek. Ale nie zawsze jest to propozycja łatwa lub szybka.

Poważne awarie witryn i aplikacji zdarzają się od czasu do czasu i zwykle nie trwają długo – dostawcy usług internetowych, sieci dostarczania treści i inne usługi hostingowe są zaprojektowane z wieloma nadmiarowościami i globalną siecią serwerów kopii zapasowych zaprojektowanych tak, aby zminimalizować zakłócenia, gdy coś pójdzie nie tak.

W sierpniu 2020 r. CenturyLink, dostawca usług internetowych, który ma utrzymywać strony internetowe, To była najlepsza część dnia. Oznacza to, że Cloudflare, Hulu, PlayStation Network, Xbox Live, Feedly, Discord i dziesiątki innych usług zgłosiły problemy z łącznością. Kiedy Cloudflare – sieć dostarczania treści, taka jak Fastly – upadła, zabrało ze sobą dziesiątki stron internetowych i usług online.

„Żaden internet nie jest bezbłędny, więc miarą sukcesu jest to, jak szybko duża firma internetowa, taka jak Fastly, może odzyskać siły po tak rzadkiej przerwie” – powiedział Madhuri. „W tym przypadku minęła mniej niż godzina”.