Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kamala Harris zapytała, dlaczego nie odwiedziła granicy USA z Meksykiem

Wiceprezydent USA Kamala Harris została przesłuchana w sprawie jej niepowodzenia w odwiedzeniu południowej granicy kraju z Meksykiem, pomimo zadania jej polityki imigracyjnej.

Dzisiaj Pani Harris Była w Meksyku na drugim etapie swojej pierwszej zagranicznej trasy jako wiceprezydent, wcześniej odwiedziła Gwatemalę. Celem podróży było omówienie czynników, które skłaniają nielegalnych imigrantów do podróży na północ do Stanów Zjednoczonych.

Prezydent Joe Biden Pani Harris wznowiła tę kwestię w marcu ubiegłego roku, nazywając ją „najbardziej wykwalifikowaną osobą” do prowadzenia dialogu między Stanami Zjednoczonymi a krajami Ameryki Środkowej.

Imigracja szybko stała się problemem dla administracji Biden ze względu na rosnącą liczbę nieletnich bez opieki przybywających na granicę, powodując przepełnienie obiektów, w których przebywają.

Związane z: Biden pod presją z powodu napływu wojsk na granicy

Republikanie wraz z wieloma mediami amerykańskimi określili sytuację na granicy jako „kryzys”. Politycy po obu stronach, choć głównie republikańscy, skrytykowali panią Harris za to, że nie odwiedziła granicy, aby zobaczyć ją osobiście.

Ta krytyka pojawiła się podczas wywiadu, jaki wiceprezydent udzielił gospodarzowi NBC Lesterowi Holtowi, który został wyemitowany dzisiaj.

Pytanie zostało zadane – a słyszałeś je tutaj i na pewno usłyszysz ponownie – dlaczego nie odwiedzić granicy? Dlaczego nie widzimy tego, co Amerykanie widzą w tym kryzysie? – zapytał Holt.

Cóż, jedziemy na granicę, powiedziała pani Harris.

„Musimy radzić sobie z tym, co dzieje się na granicy, nie ma co do tego wątpliwości. To nie jest kwestia dyskusyjna. Ale musimy zrozumieć, że jest powód, dla którego ludzie przyjeżdżają na nasze granice i pytają, co to jest powód? Następnie zidentyfikuj problem, abyśmy mogli go rozwiązać”.

Rozmowa przeniosła się na inne tematy na kilka minut, zanim Holt wrócił do kwestii pogranicza.

READ  Scott Morrison zaprzecza komentarzom Bidena na temat tego, czy Francuzi zostali poinformowani o Okosie | Wiadomości z Australii

„Aby szybko włożyć przycisk (na nim), czy masz jakieś plany, aby odwiedzić granicę?” nacisk.

– W pewnym momencie – odpowiedziała pani Harris, podniosła ręce.

„Jedziemy na granicę. Doszliśmy do granicy. Więc chodzi o granicę – dotarliśmy do granicy. Dotarliśmy do granicy”.

Ty jesteś powiedział Holt.

„Nie pojechałam do Europy” – odpowiedziała ze śmiechem.

„To znaczy, nie rozumiem, o co ci chodzi. Nie lekceważę znaczenia granic. „

„Cóż, wspominam o tym, ponieważ wiem, że Republikanie przyszli za tobą w tej sprawie. Ale demokratyczny kongresman (Henry) Cuellar ma terytorium przygraniczne. Powiedział, że powiedział do ciebie i prezydenta: „Chodź, musisz zobaczyć to” – wyjaśnił Holt.

Pan Cuellar, reprezentujący Okręg Kongresowy Teksasu, Pan Biden i pani Harris już namawiali do odwiedzenia granicy.

Posłuchaj, pani Harris powiedziała do Holta: „Interesuje mnie, co dzieje się na granicy”.

„Jestem w Gwatemali, ponieważ skupiam się na radzeniu sobie z podstawowymi przyczynami migracji. Mogą być tacy, którzy uważają, że to nie jest ważne, ale mocno wierzę, że gdybyśmy przejmowali się tym, co dzieje się na granicach, dbać o pierwotne przyczyny i rozwiązywać je.

– I to właśnie robię.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki został zapytany o ostrą wymianę zdań podczas dzisiejszej odprawy.

„Kiedy wiceprezydent został zapytany, czy planuje odwiedzić granicę, powiedziała, że ​​pojechaliśmy na granicę, mimo że nie była wiceprezydentem” – powiedziała. Fox News Reporter Peter Dossey.

„Cóż, jako wiceprezydent mówisz o działaniach ludzi w administracji” – powiedziała pani Psaki, choć podkreśliła, że ​​„zadaniem” pani Harris jest rozmowa z przywódcami Ameryki Środkowej.

„Czy ktoś tutaj zdecydował, że nie byłoby dla niej pomocne pójście do granicy i porozmawianie z ludźmi, którzy właśnie tu wyemigrowali?” Presja Doocy’ego.

READ  Irańscy protestujący obwiniają rząd o zawalenie się budynku, w którym zginęło 34, skandując „Śmierć Chamenei”

Myślę, że w pewnym momencie może dojść do granicy. „Nie mam żadnych lotów do podglądu ani prognozy, ani harmonogramu” – powiedział sekretarz prasowy.

„Powiem, że nie otrzymujemy rady od byłego prezydenta (Donald) Trumpa ani większości republikanów, którzy nas za to krytykują, ponieważ wszyscy po prostu tam siedzieli, podczas gdy (oni) stwarzali problem, w który wpadliśmy”.

Mówiąc o tej „radzie” pochodzącej od republikanów, oto kilka przykładów.

Ale nie tylko oni krytykują politykę administracji.

Pani Harris odpowiedziała również na krytykę niektórych Demokratów za uwagi, które wygłosiła wczoraj w Gwatemali, mówiąc imigrantom, aby nie przyjeżdżali na granicę.

„Chcę być jasne dla ludzi w regionie, którzy rozważają tę niebezpieczną podróż do granicy amerykańsko-meksykańskiej. Nie przyjeżdżaj” – powiedziała.

Kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez, jedna z najwybitniejszych postępowców w Kongresie, nazwała komentarze Harrisa „rozczarowującymi”.

„Po pierwsze, ubieganie się o azyl na dowolnej granicy USA jest w 100% legalnym środkiem dostępu” – powiedziała Ocasio-Cortez.

Po drugie, Stany Zjednoczone przez dziesięciolecia przyczyniały się do zmiany reżimu i destabilizacji w Ameryce Łacińskiej. Nie możemy powstrzymać się od podpalenia czyjegoś domu, a następnie obwiniania go o ucieczkę.

Byłoby pomocne, gdyby Stany Zjednoczone ostatecznie uznały swój wkład w destabilizację i zmianę reżimu w regionie. Może to pomóc nam zmienić politykę zagraniczną, politykę handlową, politykę klimatyczną i politykę granic Stanów Zjednoczonych w celu zajęcia się przyczynami masowych przesiedleń i migracji”.

O tę krytykę lewicy zapytano również panią Psaki podczas dzisiejszej odprawy.

„Wiceprezes po prostu przekazał, że jest jeszcze więcej pracy do zrobienia i że nie mamy jeszcze tych systemów, to wciąż jest niebezpieczna podróż” – powiedziała pani Psaki.

„Potrzebujemy więcej czasu, aby wykonać pracę, aby upewnić się, że rozpatrywanie twojego wniosku o azyl jest tam, gdzie powinno być”.

READ  „Potencjał pandemiczny”: ogniska ptasiej grypy zwiększają ryzyko rozprzestrzeniania się choroby na ludzi | Środowisko

Biden będzie śledził pierwszą zagraniczną podróż Harrisa. Prezydent jedzie do Wielkiej Brytanii na szczyt G7 jeszcze w tym tygodniu i spotka się również z przywódcami NATO i Unii Europejskiej.

Jego program zakończy spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Genewie.

w Washington Post Biden powiedział w weekendowym artykule wstępnym o podróży Chodziło o „mobilizację demokracji świata”.

„W tym momencie globalnej niepewności, gdy świat wciąż zmaga się z pandemią, która zdarza się raz na stulecie, ta podróż ma na celu wypełnienie naszego odnowionego zobowiązania wobec naszych sojuszników i partnerów oraz zademonstrowanie odporności demokracji, aby sprostać wyzwaniom i powstrzymać zagrożenia tej nowej ery.

„Będziemy silniejsi i bardziej zdolni, gdy będziemy otoczeni przez kraje, które podzielają nasze wartości i naszą wizję przyszłości, przez inne demokracje.

„Taką agendę przedstawię na każdej stacji”.