Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szymon Marciniak: Sędzia finałowy Ligi Mistrzów trwa w Polsce po tym, jak przeprosił za pojawienie się na imprezie zorganizowanej przez lidera twardej partii nacjonalistycznej.

Davida Ramosa/FIFA/Getty Images

Simone Marciniak rozgrzewa się przed meczem 15 grudnia 2021 roku.CNN

Sędzia Szymon Marciniak będzie gospodarzem UEFA w najbliższy weekend Finał Ligi Mistrzów Organ zarządzający europejską piłką nożną potwierdził po tym, jak przeprosił za swoje pojawienie się na imprezie zorganizowanej przez skrajnie prawicowego polskiego polityka. Raport W piątek.

Jak w nim stwierdzono OpiekunMarciniak był głównym mówcą na wydarzeniu zatytułowanym „Everest” zorganizowanym przez Sławomira Mentzena, szefa Partii Narodowej Federacji, w poniedziałek w Katowicach.

Partia znana jest ze swojego hasła „Stoimy przeciwko Żydom, homoseksualistom, aborcji, podatkom i Unii Europejskiej”.

UEFA twierdzi, że od tego czasu wszczęła dochodzenie Powtarzające się skojarzenieAntyrasistowska organizacja pozarządowa w Polsce wyraziła obawy dotyczące udziału Marciniaka w wydarzeniu.

Związany ze stowarzyszeniem Sieć płatnicza – Organizacja parasolowa walcząca z nierównościami w piłce nożnej.

Hannah McKay/Reuters

Marciniak sędziował finał mistrzostw świata między Argentyną a Francją w grudniu 2022 roku.

Współzałożyciel Never Again wezwał Marciniaka do przeprosin, wyrażając szok z powodu „jego publicznego związku z Mentzenem i jego toksycznej skrajnie prawicowej polityki”.

Marciniak, który sędziował grudniowy finał mistrzostw świata między Argentyną a Francją, powiedział, że został „rażąco wprowadzony w błąd i całkowicie nieświadomy” znaczenia tego wydarzenia.

„Chciałbym wyrazić najgłębsze przeprosiny za moje zaangażowanie i wszelkie cierpienia lub szkody, jakie mogło to spowodować” – powiedział Marciniak w oświadczeniu udostępnionym przez UEFA.

„Po zastanowieniu i dalszym badaniu stało się jasne, że zostałem rażąco wprowadzony w błąd i całkowicie nieświadomy prawdziwej natury i powiązań przedmiotowego wydarzenia. Nie wiedziałem, że ma ono związek z polskim ruchem skrajnie prawicowym” – dodał. .

UEFA powiedziała, że ​​przyjęła „głębokie przeprosiny” sędziego, a Stowarzyszenie Nigdy Więcej wezwało sędziego do pozostania w swojej roli „stanowczo nalegając, aby jego usunięcie osłabiłoby promocję antydyskryminacji”.

READ  Stany Zjednoczone nadal sprzeciwiają się dostarczaniu Ukrainie myśliwców, powiedział urzędnik

Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City a Interem Mediolan, który odbędzie się 10 czerwca w Stambule w Turcji.