Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

T. Rex był mądrzejszy, niż myśleliśmy, twierdzi naukowiec: ScienceAlert

sugeruje nowe badanie tyranozaur rex Miał mózg, by dorównać jej sile.

Według neuroanatomisty Susany Herculano Hozelle, Drapieżne dinozaury z bronią strzelecką które są często opisywane jako ciemne narkotyki, mogą być równie inteligentne jak współczesne małpy człekokształtne – lub przynajmniej mieć podobną liczbę komórek mózgowych.

Nie wszyscy paleontolodzy są przekonani, Jednakże. Odważne twierdzenia sąmało prawdopodobnyOpierając się na wątpliwych interpretacjach nieaktualnych danych, Mówią.

Ale nie ma to jak naukowa polemika, aby zastanowić się nad pewnymi ważnymi pytaniami dotyczącymi inteligentnych istot i elektrochemicznych wież w naszych głowach, których wciąż nie do końca rozumiemy.

Herculano Hozel, jedyny autor artykułu, wykorzystał dane dotyczące żywych ptaków i współczesnych gadów, aby wywnioskować, w jaki sposób liczba neuronów wzrasta wraz ze wzrostem masy mózgu.

Następnie dokonała ekstrapolacji, aby przewidzieć liczbę komórek mózgowych t-rex Być może znajdował się we własnym międzymózgowiu – najbardziej rozwiniętej części mózgu, znanej również jako mózg. Ta część neuroanatomii, składająca się z dwóch półkul, odpowiada między innymi za poznanie zwierząt.

Docenił to Herculano Hozel t-rex Miała prawie 3 miliardy neuronów mózgowych upakowanych w jej 343-gramowym (12-uncjowym) mózgu; Więcej niż liczba występująca u pawianów. Według jej relacji, kolejny teropod dinozaurI Euramusosiągnął około 1 miliarda neuronów mózgowych w swoim mózgu, który ważył 73 gramy (2,5 uncji), co odpowiada mózgowi małpy kapucynki.

Jeśli te liczby odzwierciedlają inteligencję, „sprawiłoby to, że te zwierzęta byłyby nie tylko gigantyczne, ale także długowieczne i elastyczne poznawczo, a zatem byłyby bardziej groźnymi drapieżnikami, niż wcześniej sądzono” – powiedział Herculano Hozelle z Vanderbilt University w Nashville. Pisze w jej opublikowanym artykule.

„Mięsożerca wielkości słonia, ale zwinny na dwóch nogach, obdarzony percepcją podobną do małpy lub pawiana, musiał być rzeczywiście bardzo kompetentnym drapieżnikiem”. Dodać.

To jest bardzo dzikie, na przykład dinozaur i innych teropodów dinozaury Byli „naczelnymi swoich czasów”, a to wymaga przyjęcia kilku założeń, aby się tam dostać. Ale to, dokąd zmierza Herculano Hozelle, wywołało większe poruszenie wśród paleontologów, biologów i neuronaukowców.

READ  To będzie bolało: 10 najlepszych oszustw związanych z Covid

Opierając się na swoich ustaleniach i wcześniejszych badaniach, oczekuje Herculano-Houzel t-rex Dojrzałby szybko, żyłby wystarczająco długo — ponad 40 lat — i miałby mózgi zdolne do używania narzędzi i przekazywania tej wiedzy krewnym.

Ich miejsca liczenia neuronów dinozaur i prawdopodobnie inne dinozaury teropodów „w dziedzinie poznawczej używania narzędzi i konstrukcji kultury współczesnych ptaków i naczelnych”, Herculano Hozel Pisze.

Budzi wiele wątpliwości. „Inteligencja sama w sobie jest trudna do zbadania, nie mówiąc już o badaniu wymarłej inteligencji taksonomicznej, która nie jest w stanie monitorować swojego zachowania”, paleontolog z University of Bristol, Tess Gallagher książki na Twitterze.

„Nie zrozum mnie źle. t-rex Mógł być mądrzejszy, niż mu się wydaje, ale możliwości narzędzia? To bardzo duże twierdzenie”.

Innym problemem wśród biologów jest to, że rozmiar czaszki niekoniecznie jest równoznaczny z rozmiarem lub masą mózgu. Herculano-Houzel wykorzystał szacunki wielkości mózgu na podstawie skanów tomografii komputerowej skamieniałych czaszek.

Podczas Herkulan Hozel argumentuje Mózgi teropodów wypełniały jamę czaszki, w przeciwnym razie studia Zasugerowali, że Mózg t-rex Zajmował tylko od jednej trzeciej do połowy przestrzeni wewnątrzczaszkowej.

W obu przypadkach często bierze się pod uwagę fałdy mózgowe, fałdy i połączenia synaptyczne Lepsze wskaźniki inteligencji Od całkowitej wielkości mózgu, a nawet od liczby zawartych w nim komórek.

Wrony, na przykład, są Wyjątkowo inteligentne zwierzęta ze stosunkowo małymi mózgami; Mają mniej neuronów mózgowych niż pawiany, ale przewyższają je w zadaniach poznawczych, Mówi Kai Kaspar, zoolog z Uniwersytetu Duisburg-Essen w Niemczech.

— Może też nie liczyć neuronów w umyśle zwierzęcia? Kacper ćwierkanieodnosząc się do sieci komunikacyjnej w określonym mózgu.

Ale kościste czaszki są zachowane, a miękkie mózgi nie, więc to wszystko, co naukowcy muszą zrobić, próbując wyobrazić sobie, jak wyglądały dinozaury.

Herkulan Hozel argumentuje Oszacowanie liczby neuronów z masy mózgu to metoda, która została zastosowana do setek ssakI ptaki gatunki dinozaurów inne niż ptaki, więc są silne.

READ  Wiktoriańscy urzędnicy ds. zdrowia biegają „łeb w łeb” z epidemią COVID-19

Ale zauważa również, że w ten sposób mózgi zwierząt zamieniają się w „jednorodną zupę” pływających komórek mózgowych, które w rzeczywistości są uformowane w warstwy tkanki.

dinozaur Wciąż nas zaskakują, a ostatnie odkrycia przedstawiają je jako zwierzęta społeczne Eleganckie, zwiewne ogony które mają tendencję Polowanie w grupachI nie sam i Walczyć o miłość. Pomimo wielu neuronów w ich mózgach, tyrańskie jaszczurki uwielbiają zmuszać nas do myślenia.

Badanie zostało opublikowane w Journal of Neuroscience porównawczej.