Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tajfun In-fa dociera do wschodniego wybrzeża Chin, loty do Szanghaju odwołane

Szanghaj, centrum handlowe Chin i przyległe obszary przybrzeżne, odwołały wszystkie loty, spowolniły lub zawiesiły pociągi metra i zamknęły firmy, gdy tajfun N. Fa wylądował.

Chińska Administracja Meteorologiczna, powołując się na Chińską Administrację Meteorologiczną, powiedziała, że ​​tajfun wylądował w niedzielę o godzinie 12:30 (czasu lokalnego) w dystrykcie Putuo w mieście Zhoushan, głównym porcie w prowincji Zhejiang na wschodnim wybrzeżu.

ten Burza uderzyła w środkowe Chiny wciąż doświadcza rekordowych powodzi To zabiło co najmniej 63 osoby, odcięło prąd i zmusiło ponad milion osób do przesiedlenia.

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo życia i mienia ludzi, a także dołożymy wszelkich starań, aby zmniejszyć straty w wyniku katastrof i dążyć do osiągnięcia celu, jakim jest brak ofiar śmiertelnych, rannych i niewiele strat ekonomicznych” – powiedział Yuan Jiajun, sekretarz partii komunistycznej. prowincji Zhejiang. Podczas sobotniej kontroli przygotowań donosiły państwowe media.

Po tym, jak w niedzielne popołudnie w Szanghaju zalano 6 km dróg w Zhoushan i wycięto około 1000 drzew, tajfun miał po raz drugi wylądować na wybrzeżu między miastem Jiaxing w Zhejiang a miastem Qidong w prowincji Jiangsu Niedzielna noc.

Departament Meteorologii powiedział wcześniej, że huragan poruszał się z prędkością 15 kilometrów na godzinę.

Kobieta w płaszczu przeciwdeszczowym spaceruje ulicą w Ningbo
Pociągi metra w Szanghaju zwolniły lub zostały zawieszone. (

Agencja France-Presse: Hector Retamal

)

Departament Meteorologii powiedział, że wiatry N-Fa osiągały do ​​38 metrów na sekundę, co odpowiada około 137 kilometrów na godzinę.

Kierownictwo kryzysowe w Zhejiang podniosło w sobotę poziom reakcji na tajfun do najwyższego poziomu, zamykając szkoły i targowiska oraz wstrzymując ruch drogowy w razie potrzeby.

Szanghaj, liczący około 26 milionów mieszkańców, i Hangzhou na południu anulowały przychodzące i wychodzące loty z soboty, a także wiele usług kolejowych w regionie zostało zawieszonych.

Pasażerka siedzi na swoim bagażu, obserwując zaparkowane na płycie samoloty pasażerskie
Loty krajowe i zagraniczne w Szanghaju i Hangzhou zostały odwołane.(

AFP: Andy Wong

)

Szanghaj zamknięte parki i nadrzeczny Bund, popularny obszar turystyczny.

Rząd Szanghaju zapowiedział, że spowolni metro, podczas gdy władze Hangzhou ostrzegły mieszkańców, aby zatrzymali metro.

powódź W zeszłym tygodniu centralne chińskie miasto Zhengzhou zabiło 12 osób uwięzionych w sieci metra.

Ośrodek ogłosił, że Shanghai Disneyland zostanie zamknięty w niedzielę i poniedziałek ze względu na pogodę, a miejski port Yangshan ewakuował setki statków, podała agencja informacyjna Xinhua.

Reuters/Associated Press

READ  Przyczyną masowej śmierci słoni w Indiach może być błyskawica