Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tajlandia decyduje się na mieszanie ciosów w miarę wzrostu liczby przypadków

Pomimo gwałtownego wzrostu liczby przypadków w Tajlandii brakuje szczepionek

Tajlandia zmieniła swoją politykę dotyczącą szczepień, aby mieszać chiński Sinovac ze szczepionką AstraZeneca w celu zwiększenia ochrony.

Decyzja została podjęta po tym, jak setki pracowników medycznych zachorowały na Covid, mimo że byli w pełni zaszczepieni Sinovacem.

Zamiast dwóch ujęć Sinovac, ludzie otrzymają teraz szczepionkę AstraZeneca po pierwszej dawce Sinovac.

Pracownicy służby zdrowia, którzy zostali już w pełni zaszczepieni preparatem Sinovac, otrzymają trzecią dawkę przypominającą innej szczepionki.

Może to być szczepionka AstraZeneca lub szczepionka mRNA, taka jak Pfizer/BioNTech. Krajowy Komitet ds. Chorób Zakaźnych poinformował w poniedziałek, że ta trzecia dawka zostanie podana trzy do czterech tygodni po drugiej dawce Sinovac.

AstraZeneca jest obecnie jedyną inną szczepionką dostępną w kraju, a wkrótce pojawią się szczepionki Pfizer/BioNTech podarowane przez Stany Zjednoczone.

Tajlandia po raz pierwszy otrzymała szczepionki Sinovac z Chin i zaczęła podawać szczepionki pracownikom służby zdrowia w lutym.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że z ponad 677 000 pracowników medycznych w pełni zaszczepionych Sinovacem, 618 zostało zarażonych między kwietniem a lipcem. Zmarła jedna z pielęgniarek, a jeden z personelu medycznego pozostaje w stanie krytycznym.

Według badań opublikowanych w New England Journal of Medicine pokazujących wyniki z Chile, Sinovac ma wskaźnik skuteczności 65,9% przeciwko Covid-19, jest skuteczny w 87,5% w zapobieganiu hospitalizacji i 86,3% w zapobieganiu śmierci.

Tajlandia odnotowuje obecnie gwałtowny wzrost liczby nowych infekcji, osiągając w niedzielę rekordowy poziom 9418. Liczba ofiar śmiertelnych poprzedniego dnia wyniosła 91, również rekordowa.

Obawy o skuteczność chińskiej szczepionki w obliczu rosnącej liczby przypadków gwałtownie zwiększyły zapotrzebowanie na inne zastrzyki oferowane przez niektóre prywatne kliniki.

W zeszłym tygodniu klinika sprzedająca szczepionkę US Moderna na platformie zakupów online zobaczyła, że ​​wyprzedała się ona w ciągu kilku minut. Szpital Phyathai oferuje 1800 miejsc na szczepienia na pojedynczą dawkę Moderny za 1650 THB (50 USD, 36 GBP) za pośrednictwem Shopee.

READ  Naukowcy opracowują mocniejsze i twardsze szkło inspirowane muszlą morską

Ogólnie rzecz biorąc, od początku pandemii w 2020 r. Tajlandia odnotowała ponad 330 000 potwierdzonych przypadków Covid-19 i 27 111 zgonów.

Istnieją obawy, że gwałtowny wzrost zachorowań w wielu krajach Azji Południowo-Wschodniej jest spowodowany rozprzestrzenianiem się bardziej zaraźliwego typu delta, który po raz pierwszy odkryto w Indiach.

Kliknij tutaj, aby oglądać BBC Interactive