Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mars Helicopter NASA ujawnia ekscytujący teren dla zespołu Rover

Bez kreatywności, widocznej na sylwetce pod następnym zdjęciem, badacze wytrwałości nie byliby w stanie zobaczyć tej części Séítah tak wyraźnie: jest zbyt piaszczysta i wytrwałość nie może jej odwiedzić. Unikalny widok zapewnia wystarczająco dużo szczegółów, aby zbadać te skały i lepiej zrozumieć ten obszar z krateru Jezero.

Gdy łazik porusza się po polu wydmowym, może robić coś, co zespół nazywa „nurkowaniem u stóp” w niektórych naukowo atrakcyjnych lokalizacjach z interesującym podłożem skalnym. Chociaż Toupet i jego zespół nie będą próbowali tu pływać, ostatnie zdjęcia z Ingenuity pozwolą im nakreślić potencjalne ścieżki zjazdowe w innych obszarach wzdłuż kursu. Pierwsza naukowa kampania wytrwania.

„Śmigłowiec jest bardzo cennym atutem do planowania podróży, ponieważ zapewnia obrazy w wysokiej rozdzielczości terenu, przez który chcemy przejść” – powiedział Tobitt. „Możemy lepiej ocenić rozmiar wydm i miejsca, w których powstają leżące pod nimi skały. To dla nas świetna informacja; pomaga określić obszary, które może przemierzać łazik i czy można osiągnąć pewne wartościowe cele naukowe”.

Więcej o misji

Głównym celem misji Wytrwaj na Marsie jest: astrobiologiaW tym poszukiwanie śladów dawnego życia mikrobiologicznego. Będzie charakteryzować geologiczny łazik planety i jej przeszły klimat, utoruje drogę do eksploracji czerwonej planety przez ludzi, a także będzie pierwszą misją, która będzie gromadzić i przechowywać marsjańskie skały i regolit (spękane skały i pył).

Kolejne misje NASA, we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), wyślą statek kosmiczny na Marsa w celu zebrania tych zapieczętowanych próbek z powierzchni i zwrócenia ich na Ziemię w celu przeprowadzenia głębokiej analizy.

Misja Mars 2020 Perseverance jest częścią podejścia NASA do eksploracji Księżyca na Marsa, które obejmuje Artemida Misje na Księżyc pomogą przygotować się do ludzkiej eksploracji czerwonej planety.

Laboratorium napędu odrzutowego, obsługiwane przez administrowany przez NASA Kalifornijski Instytut Technologiczny w Pasadenie w Kalifornii, zbudowało i zarządzało operacjami łazika.

READ  Starożytne rzeźbienie kości może zmienić sposób, w jaki myślimy o neandertalczykach

Śmigłowiec Ingenuity Mars został zbudowany przez Laboratorium Napędu Odrzutowego JPL, które zarządza również projektem demonstracyjnym technologii dla Kwatery Głównej NASA. Jest wspierany przez Departamenty Nauki, Badań Atmosferycznych i Technologii Kosmicznej NASA. Ames Research Center NASA w Dolinie Krzemowej w Kalifornii oraz Langley Research Center w Hampton w Wirginii zapewniły krytyczną analizę osiągów lotu i pomoc techniczną podczas opracowywania Ingenuity. AeroVironment Inc. Qualcomm i SolAero pomagają również w projektowaniu i kluczowych komponentach pojazdu. Zaprojektowany i wyprodukowany przez Lockheed Martin Space System dostarczania śmigłowca na Marsa.

JPL zarządza misją MRO dla Dyrekcji Misji Naukowych NASA w Waszyngtonie. HiRISE, zbudowany przez Ball Aerospace & Technologies Corp., jest obsługiwany przez University of Arizona w Tucson w Boulder w stanie Kolorado.

Aby dowiedzieć się więcej o wytrwałości:

mars.nasa.gov/mars2020/

nasa.gov/wytrwałość