Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tajwan startuje z samolotami, aby ostrzec chińskie myśliwce z dala

Tajwan startuje z samolotami, aby ostrzec chińskie myśliwce z dala

Środowa noc, zaledwie kilka godzin później Pani Pelosi Ministerstwo Obrony Tajwanu poinformowało, że niezidentyfikowane samoloty, prawdopodobnie drony, wyleciały do ​​Korei Południowej i przeleciały nad obszarem tajwańskich wysp Kinmen w pobliżu wybrzeża kontynentu.

Generał dywizji Chang Zunsong z dowództwa obrony Kinmen powiedział agencji Reuters, że oba drony przyleciały dwoma samolotami i dwukrotnie poleciały w rejon Kinmen w środę wieczorem.

„Natychmiast wystrzeliliśmy flary, aby wydać ostrzeżenia i odpędzić ich. Potem zawrócili. Przybyli do naszego zastrzeżonego obszaru i dlatego ich rozproszyliśmy.”

Ministerstwo Obrony wyspy poinformowało, że Tajwan również w środę wieczorem walczył z odrzutowcami, aby ostrzec 27 chińskich samolotów w strefie obrony powietrznej, dodając, że 22 z nich przekroczyły linię środkową dzielącą wyspę od Chin.

Chiny, które uznają Tajwan za swoje terytorium i zastrzegają sobie prawo do przejęcia go siłą, powiedziały w czwartek, że różnice między nimi a samorządną wyspą są sprawą wewnętrzną.

„Nasza kara dla bojowników niepodległościowych i sił zewnętrznych pro-Tajwanu jest rozsądna i uzasadniona” – powiedziało chińskie biuro ds. Tajwanu z siedzibą w Pekinie.

Co niezwykłe, ćwiczenia zostały ogłoszone w sześciu regionach wokół Tajwanu z mapą GPS rozprowadzaną przez oficjalną agencję informacyjną Xinhua – czynnik, który pokazuje niektórym analitykom i naukowcom, że trzeba grać przed publicznością krajową i zagraniczną.

W czwartek osiem najbardziej popularnych pozycji w chińskim serwisie Weibo podobnym do Twittera dotyczyło Tajwanu, większość z nich Wyrażanie ćwiczeń wspierających Albo zły na panią Pelosi.

Wielu użytkowników napisało: „Zjednoczmy Ojczyznę”.

W Pekinie środki bezpieczeństwa na obszarze wokół ambasady USA były w czwartek niezwykle surowe, podobnie jak w tym tygodniu. Nie było żadnych oznak poważnych protestów ani wezwań do bojkotu produktów amerykańskich.

„Myślę, że ta wizyta na Pelosi to dobra rzecz”, powiedział mężczyzna o imieniu Zhao w centralnej dzielnicy biznesowej stolicy. Daje nam możliwość okrążenia Tajwanu, a następnie wykorzystania tej okazji do przejęcia Tajwanu siłą. Myślę, że powinniśmy podziękować towarzyszowi Pelosi.

READ  Ujawnia się ostatnie chwile pasażerów tonącego Tytana

Przyrzeczenie Solidarności

Pelosi, najwyższy rangą gość USA na Tajwanie od 25 lat, pochwaliła jej demokrację i obiecała amerykańską solidarność podczas jej krótkiego postoju, dodając, że chiński gniew nie może powstrzymać światowych przywódców przed podróżowaniem tam.

Chiny wezwały ambasador USA do Pekinu w proteście przeciwko jej wizycie i zawiesiły kilka importów produktów rolnych z Tajwanu.

„Nasza delegacja przybyła na Tajwan, aby jednoznacznie powiedzieć, że nie opuścimy Tajwanu” – powiedział Pelosi prezydentowi Tajwanu Tsai Ing-wen, którego Pekin podejrzewa o forsowanie formalnej niepodległości – czerwona linia dla Chin.

„Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, solidarność Ameryki z Tajwanem jest krytyczna i to jest przesłanie, które niesiemy tutaj dzisiaj”.

Stany Zjednoczone i ministrowie spraw zagranicznych Grupy Siedmiu narodów ostrzegli Chiny, by nie wykorzystywały wizyty Pelosi jako pretekstu do działań militarnych przeciwko Tajwanowi.

„Niestety Tajwanowi zakazano udziału w globalnych spotkaniach, z których ostatnim była Światowa Organizacja Zdrowia, ze względu na sprzeciw Komunistycznej Partii Chin” – powiedziała Pelosi w oświadczeniu wydanym po jej odejściu.

„Chociaż mogą uniemożliwić Tajwanowi wysyłanie swoich przywódców na fora globalne, nie mogą powstrzymać światowych przywódców ani nikogo przed podróżowaniem na Tajwan, aby szanować jego rozkwitającą demokrację, podkreślać jego liczne sukcesy i potwierdzać nasze zaangażowanie w ciągłą współpracę” – dodała Pelosi.

Reuters