Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tajwańskie wojsko zestrzeliwuje niezidentyfikowanego cywilnego drona pośród napięć z Chinami

Tajwańska armia zestrzeliła niezidentyfikowanego cywilnego drona, który wleciał do strefy identyfikacyjnej obrony przeciwlotniczej w pobliżu małej wyspy u wybrzeży Chin.

Nastąpiło to po tym, jak rząd Tajwanu zobowiązał się do podjęcia surowych nowych środków, aby poradzić sobie ze wzrostem takich interwencji.

Pekin, który twierdzi, że Tajwan jest jego własnością pomimo zaciekłych sprzeciwów rządu Tajpej, od początku ubiegłego miesiąca przeprowadza ćwiczenia wojskowe na całej wyspie w odpowiedzi na wizytę w Tajpej przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Rząd Tajwanu obiecał, że nie będzie podnosić ani nie eskalować napięć, ale ostatnio szczególnie irytowały go powtarzające się przypadki chińskich dronów latających nad kontrolowanymi przez Tajwan wyspami w pobliżu chińskiego wybrzeża.

Prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen stoi przed wojskowym samolotem z żołnierzami.
Tsai skrytykował Chiny za drony i inne działania wojenne w „szarej strefie”.(AFP: Ministerstwo Obrony Narodowej Tajwanu)

Dowództwo Obrony Kinmen, grupy wysp kontrolowanych przez Tajwan naprzeciwko chińskich miast Xiamen i Quanzhou, poinformowało w oświadczeniu wydanym przez Ministerstwo Obrony Tajwanu, że dron wszedł do ograniczonej przestrzeni powietrznej nad wyspą Lyon po południu (czasu lokalnego) w dniu Czwartek.

READ  Liczba ofiar śmiertelnych na Haiti w wyniku eksplozji przewróconego tankowca z gazem wzrasta do 75 z powodu niedoborów paliwa i cen zakłócających kraj