Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tak, to dziwne, że ceny 2-letniej Meta Quest 2 idą w górę

Tak, to dziwne, że ceny 2-letniej Meta Quest 2 idą w górę

Meta właśnie niespodziewanie ogłosiła, że ​​podniesie swoją cenę Zestaw słuchawkowy Quest 2 do wirtualnej rzeczywistości za 100 USD w następnym miesiącu. Jeśli spojrzysz podwójnie po zobaczeniu tej wiadomości, współczujemy – co dziwne, cena dwuletniego produktu konsumenckiego technologicznego nagle gwałtownie wzrosła.

Jesteśmy uwarunkowani oczekiwaniem, że ceny produktów technicznych będą z czasem spadać dzięki ciągłemu rozwojowi technologii i wydajniejszym procesom produkcyjnym. Ale tutaj ten sam produkt, który można kupić we wrześniu 2020 r., będzie kosztował 33 proc. wzrost w sierpniu 2022 r.

Oficjalnym powodem, dla którego Meta podnosi ceny, jest to, że „koszty wytwarzania i wysyłki naszych produktów rosną”, jak czytamy na blogu firmy. Przypisywane tylko do „Blogu Oculus”. „Dostosowując cenę Quest 2, możemy nadal zwiększać nasze inwestycje w przełomowe badania i rozwój nowych produktów, które wznoszą branżę rzeczywistości wirtualnej na nowe wyżyny”.

Ceny za wiele rzeczy, które omawiamy tutaj? krawędź Wzrosła w ostatnich miesiącach, jak stare zestawy legoA Twoja subskrypcja NetflixA A nawet Tesla. Zwykle, jeśli produkt kosztuje więcej niż wcześniej, wymyśla coś nowego. Jabłko Najnowsza wersja MacBooka Air To o 200 USD więcej niż starszy model, ale ma nowy wygląd, większy ekran, szybszy procesor i lepszą kamerę internetową. W rzeczywistości dostajesz więcej za więcej swoich pieniędzy. Quest 2, który kupisz w sierpniu, nie jest. To dokładnie ten sam produkt – te same ekrany, ten sam procesor, ten sam projekt – który mogłeś kupić w momencie premiery. (Meta dała Quest Base 2 wstrząs magazynowy W lipcu 2021ale w tym czasie nie podniosła ceny).

Być może najbliższym porównaniem do skoku cen Quest 2 jest to, że Sonos podniósł cenę swoich głośników Arc we wrześniu. Również za $100. Jednak moim zdaniem nie jest to porównanie jabłek i jabłek. Arc to głośnik premium, który był już kosztowny w momencie premiery (pierwotna cena wynosiła 799 USD), podczas gdy Quest 2 został zaprojektowany od samego początku jako niedrogie wejście do sprzętu do wirtualnej rzeczywistości, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to samodzielny zestaw słuchawkowy, który tego nie robi. nie wymaga komputera. Wskaźnik ledowyZ drugiej strony kosztuje 999 A Aby działać, musi być podłączony do komputera.

READ  Reddit wywołuje poruszenie na Twitterze

Fot. Amelia Holowaty Krales/The Verge

Jednym z możliwych wyjaśnień ceny nowego Quest 2 jest: wysoka inflacja. Wiele rzeczy jest obecnie bardzo drogich, a Meta Blog to podpowiada. (Meta Head for Virtual Reality Również na Twitterze otwarcie mówił o rosnących kosztach.) Ale wysoka cena może też pomóc firmie Przeciąga pasek przez deskę.

Meta Reality Labs, które ma własny sprzęt VR, w tej chwili marnuje pieniądze. W ubiegłym kwartale Meta odnotowała stratę w wysokości prawie 3 miliardów dolarów dla Reality Labs (PDF) – Tak więc stop loss z Questa 2 może być jednym ze sposobów, w jaki Meta stara się go wspierać. A Meta nie jest w stanie wyprodukować dużych producentów urządzeń, takich jak Apple, więc ekonomia skali, która zwykle dotyczy żywotności produktu, może nie mieć znaczącego wpływu na wynik finansowy.

Podwyżka cen Quest 2 również pojawia się w dziwnym momencie, ponieważ wydaje się, że jesteśmy na krawędzi poważnej zmiany w sprzęcie VR. To była Sony kroplówkakarmić Informacja O sprzęcie PSVR2 przez cały rok, chociaż firma nie ogłosiła jeszcze, kiedy zestaw słuchawkowy zostanie uruchomiony ani ile będzie kosztować. Powszechnie krążą pogłoski, że Apple wypuszcza Wysokiej klasy zestaw do rzeczywistości mieszanej które można uwolnić w styczniu. Meta otwarcie omawiała swoje wysokiej klasy słuchawki, Nazwa kodowa projektu Cambriaktóry ma ukazać się jeszcze w tym roku — o czym firma wspomniała we wtorek na swoim blogu.

Ale po wtorkowym ogłoszeniu jasne jest, że Meta nie chce, aby Quest 2 był liderem strat w takim stanie, w jakim był, nawet jeśli podwyżka cen ma na celu tylko zatrzymanie strat, a nie zapewnienie marży zysku. Zmiana ceny wchodzi w życie 1 sierpnia, a jeśli chcesz ją odebrać przed wzrostem kosztów, tutaj gdzie iść?.