Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Te nowe okulary wykorzystujące sztuczną inteligencję mogą tłumaczyć mowę w czasie rzeczywistym

Te nowe okulary wykorzystujące sztuczną inteligencję mogą tłumaczyć mowę w czasie rzeczywistym

Współzałożyciel i dyrektor generalny Brilliant Labs, Bobak Tavangar, nosi oprawę, która składa hołd ikonom historycznym, takim jak Gandhi.
Genialne laboratoria / J. Geiger / Topical Press Agency

  • Firma Brilliant Labs właśnie wypuściła na rynek parę okularów zasilanych przez multimodalnego asystenta AI.
  • Wyglądają jak zwykłe okulary, ale mogą tłumaczyć mowę, przeszukiwać Internet i tworzyć obrazy.
  • Okulary są również oprogramowaniem typu open source. Wszystkie pliki projektu, kod i dokumentacja znajdują się w GitHub.

Okulary korekcyjne, o których nie wiedziałeś, że ich potrzebujesz: sztuczna inteligencja.

Właśnie wystartował Brilliant Labs – startup z siedzibą w Singapurze, ufundowany przez twórcę Pokemon Go strukturapara okularów bez recepty za 350 dolarów obsługiwanych przez multimodalnego asystenta AI o nazwie Noa.

Firma opisuje to jako „wynalezienie okularów na nowo na miarę ery sztucznej inteligencji”. Posiada szereg „supermocy”, które pozwalają jej przetwarzać informacje wizualne, tworzyć obrazy, rozpoznawać i tłumaczyć mowę w czasie rzeczywistym, przeszukiwać Internet i nie tylko.

Firma stwierdziła, że ​​został zaprojektowany jako „hołd” dla innowacji i pomysłów ikon historycznych, takich jak John Lennon, Steve Jobs i Gandhi – z których wszyscy byli znani ze swoich „okrągłych okularów”.

John Lennon i Steve Jobs: ikony w „okrągłych okularach”.
Justin Sullivan/Personel/Getty Images

Okulary zasilane są przez szereg modeli sztucznej inteligencji, w tym… OpenAI GPT-4 oraz technologię rozpoznawania mowy Whisper, Stable Diffusion, Stable AI i Perplexity, powiedziała firma Business Insiderowi.

Brilliant Labs planuje docelowo zintegrować modele AI bezpośrednio z okularami, ale na razie muszą być sparowane z aplikacją na smartfony, aby działały.

„Framework jest uruchamiany bezpośrednio za pomocą kliknięcia i mowy, aby rozpocząć dialog z Noą” – powiedział BI Bubak Tavangar, współzałożyciel i dyrektor generalny Brilliant Labs. Okulary wyświetlają obrazy i informacje bezpośrednio na soczewkach, dzięki czemu użytkownik może zapytać o informacje na temat niemal wszystkiego, co widzi lub słyszy.

READ  Oto jak Gran Turismo 7 wygląda inaczej na PS4 i PS5
Ramka wyświetla obrazy i informacje bezpośrednio na soczewkach okularów.
Świetne laboratoria

Jeśli na przykład zabierasz Frame do sklepu spożywczego i chcesz uzyskać więcej informacji na temat kufla malin, możesz poprosić Frame o przeszukanie Internetu w celu uzyskania porównawczych cen z internetowego sklepu spożywczego. Podobnie okulary mogą na żywo przeglądać dostępne źródła internetowe i GPT-4 w celu uzyskania informacji o wartości odżywczej, powiedział Tavangar.

Framework jest również całkowicie open source. Firma podała, że ​​pliki projektowe, kod i dokumentacja są dostępne w GitHubie, dzięki czemu użytkownicy mogą konfigurować i uruchamiać wybrany kod na swoich urządzeniach.

Tavangar ma nadzieję, że ramy pomogą ludziom nawiązać zdrowe relacje z technologią.

„Wkraczamy w erę ucieleśnionej sztucznej inteligencji, a ta platforma stanowi duży krok w tym kierunku” – powiedział Tavangar BI. „Naszą ambicją zawsze było tworzenie urządzeń sprzyjających zrozumieniu, empatii i komunikacji, aby nadejście inteligentnych komputerów charakteryzowało się bardziej realnym dobrostanem człowieka niż to, co widzieliśmy w smartfonach”.

Frame dołącza do rosnącej listy urządzeń wykorzystujących sztuczną inteligencję, aby odciągnąć ludzi od smartfonów. the Startup AI Humane wypuścił na rynek urządzenie Ai Pin o wartości prawie 700 dolarów W listopadzie łączy polecenia głosowe ze sztuczną inteligencją, aby odpowiadać na pytania, podsumowywać teksty, tłumaczyć języki i odtwarzać muzykę.

Ważąca 0,39 grama ramka może być lżejszą, tańszą i łatwiejszą do noszenia alternatywą dla Vision Pro, zestawu słuchawkowego Apple do rzeczywistości mieszanej za 3500 dolarów, który waży od 600 do 650 gramów.

Ramkę można już zamawiać w przedsprzedaży na stronie internetowej Brilliant Labs, a wysyłka rozpocznie się w połowie kwietnia.