Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Raport: Nadchodząca Toyota GR86 może dodać modele sedan i kombi

Raport: Nadchodząca Toyota GR86 może dodać modele sedan i kombi

Najnowsze doniesienia z Japonii sugerują, że Toyota może rozszerzyć gamę modeli GR86 o nadwozia cztero- i pięciodrzwiowe.


następne pokolenie Toyoty GR86 Jak wynika z najnowszych niepotwierdzonych doniesień, mógłby być oferowany jako model czterodrzwiowy.

Magazyn japoński Najlepszy samochód – która ma historię raportowania przyszłych informacji o produktach od wewnątrz Toyoty – twierdzi, że GR86 nowej generacji będzie oferowany w opcji czterodrzwiowej, sugerując jednocześnie możliwość wprowadzenia również pięciodrzwiowego kombi.

Wygląda na to, że czterodrzwiowa wersja będzie sedanem w stylu coupe – z mocno opadającą linią dachu, nawiązującą do sylwetki Mercedes-Benz CLA Coupe (czterodrzwiowego) i BMW serii 2 Gran Coupe.

Ilustracja cyfrowa autorstwa Najlepszy samochód Jeśli chodzi o GR86 nowej generacji – który może zostać zaprezentowany w 2025 roku – sugeruje, że kupujący będą mieli do wyboru trzy wersje nadwozia: coupe, sedan i kombi (pokazane na zdjęciu). Najlepszy samochód mniej).

Poprzednie doniesienia twierdziły, że Toyota zmniejszy wkład Subaru w projekt – w ramach pierwszej i drugiej generacji coupe 86 sprzedawanego przez Subaru jako BRZ – zamiast tego zastosuje trzycylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który można znaleźć w GR Yaris i GR Corolla.

Mówi się, że trzycylindrowy silnik z turbodoładowaniem będzie wyposażony także w układ hybrydowy. Pojawiły się sugestie, że GR86 mógłby wykorzystać zmodyfikowaną wersję starego podwozia znajdującego się pod Lexusem IS – lub całkowicie nową platformę opracowaną we własnym zakresie.

Ale wcześniejszy raport z japońskiego punktu sprzedaży MAG-X Mówi, że Subaru nadal może otrzymać kontrakt na produkcję GR86 w swoich fabrykach, co oznacza, że ​​nadal mogą istnieć wersje ze znaczkiem Subaru, mimo że Toyota przejęła wiodącą rolę w projekcie.

Może to być strategia mająca na celu jak najdłuższe przedłużenie żywotności obecnej platformy GR86/BRZ i amortyzację kosztów rozwoju w dłuższym okresie.

Planuje się, że obecny GR86 zostanie również wycofany ze sprzedaży w Europie od lipca 2024 r., ponieważ nie będzie już zgodny z przepisami dotyczącymi zaawansowanych technologii bezpieczeństwa.

Data premiery jest jednak nadal kwestionowana Najlepszy samochód Twierdzenie, że zupełnie nowy GR86 zostanie zaprezentowany w 2025 r. – prawdopodobnie z premierą w 2026 r. – podczas gdy jego rywal MAG-X Za datę premiery podaje się rok 2028.

Ben Zakaria

Ben Zakaria to doświadczony pisarz i dziennikarz motoryzacyjny z Melbourne, który pracuje w branży motoryzacyjnej od ponad dwudziestu lat. Ben zaczął pisać zawodowo ponad 15 lat temu, a wcześniej był kierowcą ciężarówki międzystanowej. Na początku 2021 roku uzyskał tytuł MBA w dziedzinie finansów i jest uważany za eksperta w dziedzinie inwestowania w klasyczne samochody.

Przeczytaj więcej o Benie Zakariiikona łącza