Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Technologia francuska w Europie Środkowo-Wschodniej: polski ekosystem

Technologia francuska w Europie Środkowo-Wschodniej: polski ekosystem

La French Tech to inicjatywa zapoczątkowana przez francuski rząd w Paryżu w 2014 roku, której celem jest przekształcenie Europy w społeczność jednorożców, która może konkurować z innymi dużymi społecznościami startupów na całym świecie, takimi jak Dolina Krzemowa. Do inicjatywy przyłączyło się już 150 głównych europejskich graczy technologicznych i ponad 23 tys. zweryfikowanych startupów, 280 VC i 4 tys. korporacji.

Celem projektu do 2022 r. jest stworzenie mapy drogowej do skalowania środowiska technologicznego, promowania dobrze prosperujących gospodarek, osiągnięcia integracji społecznej i realizacji celów związanych ze zmianą klimatu. Jak dotąd La French Tech pomogła 24 mistrzom technologii osiągnąć status jednorożca, osiągając cel na 2025 r. wyznaczony trzy lata temu przez francuskiego prezydenta.

„Na początku naszych starań o stworzenie społeczności technologicznej a la France w Krakowie musieliśmy wykonać dużo pracy, aby lepiej zrozumieć lokalny rynek, aby był odpowiednim pomostem między francuskim rządem a polskim ekosystemem. Trzy lata później stworzyli rozdział z ponad 250 startupami i scaleupami założonymi przez francuskich i polskich przedsiębiorców, 13 scaleupów jest częścią kolejnych 40 rankingów

Oprócz tworzenia technicznych synergii między Polską a Francją, La Française Tech Kraków nawiązał silne partnerstwo z takimi organizacjami jak Business France, agencja wspierająca francuskie firmy w ich międzynarodowym rozwoju oraz Konsulat Generalny w Krakowie, Ambasada Francji w Polsce, oraz CCI Francja-Polska.

Technologia francuska Kraków Jest także gorącym zwolennikiem łączenia ludzi. W 2022 r. kapituła organizuje cztery wydarzenia na żywo z przemówieniami i inauguracyjnymi konkursami pitchingowymi. Dodatkowo La Tech Tech Kraków Współpracuj z innymi organizatorami wydarzeń, aby członkowie społeczności mogli zyskać widoczność jako gościnni prelegenci, paneliści i moderatorzy.

Lista działań La French Tech Kraków Zaangażowanie trwa. Ten rozdział oferuje 5 godzin bezpłatnego mentoringu dla startupów i firm, które potrzebują porady założyciela. Istnieje również projekt miękkiego lądowania we współpracy z La French Tech Lyon Saint-Etienne. Każdego roku (gdy nie ma ograniczeń covid) 5 organizacji z oddziału lyońskiego przyjeżdża do Polski, aby badać polskie środowisko; Później wysyłają 5 firm z Polski, aby zbadały francuski ekosystem. Według Romaina Reboura inicjatywa ta okazała się skuteczną metodą budowania solidnych i długotrwałych partnerstw.

READ  Polska i kraje bałtyckie uniemożliwiają Merkel i Macronowi forsowanie rozmów z Putinem