Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ten fizyk twierdzi, że podróże w czasie „wolne od paradoksów” są prawdopodobne

Podróże w czasie mogą brzmieć jak science fiction, ale naukowcy twierdzą, że wcale tak nie jest. Podróże w czasie rzeczywiście mogłyby być możliwe Z tunelami czasoprzestrzennymi i innymi mechanizmami. Co więcej, nie tylko byłoby to możliwe, ale zdolność do tworzenia podróży w czasie wolnych od paradoksów byłaby również całkowicie prawdopodobna, według fizyka Germaina Tobara.

Tobar był studentem fizyki na University of Queensland w Australii, kiedy podjął próbę rozwiązania tego, co znamy jako „paradoks dziadka”. To, co odkrył Tobar, to fakt, że był w stanie „podnieść liczby do kwadratu” i nie tylko Spraw, aby podróże w czasie były wykonalneale może też w ten sposób tworzyć podróże w czasie wolne od paradoksów.

„Paradoks dziadka” zasadniczo stwierdza, że ​​przyczyna jest usuwana przez swój własny skutek, który z kolei zapobiega przyczynie i zasadniczo staje się przyczyną odwrotną. Bardziej bezpośrednim sposobem myślenia o tym jest wyobrażenie sobie cofnięcia się w czasie i powstrzymania dziadka przed posiadaniem dzieci. W rezultacie nigdy nie istniejesz, tworząc paradoks, którego nie możesz przezwyciężyć.

Niektórzy naukowcy uważają, że tunele czasoprzestrzenne mogą pozwolić nam uczestniczyć w podróżach w czasie. Źródło obrazu: vchalup / Adobe

the Obliczenia wykonane przez TobaraPokazał jednak, że podróże w czasie pozbawione paradoksów mogą być możliwe, ponieważ czasoprzestrzeń może się dostosować, aby uniknąć potencjalnych paradoksów. Dobrym tego przykładem jest zilustrowany w Alarm naukowy’s Zgłoś się w temacie.

Wyobraź sobie podróżnika w czasie, który cofa się w czasie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Jednakże, ponieważ choroba została zatrzymana, nie ma powodu, aby podróżnik w czasie cofał się w czasie, aby ją pokonać, tworząc w ten sposób paradoks. Ale dzięki pracy Tobara choroba nie ustanie całkowicie. Tak więc podróżnik w czasie nie może faktycznie uniemożliwić mu istnienia. To technicznie stworzyłoby podróże w czasie pozbawione paradoksów.

Wygląda to również podejrzanie na to, co niektórzy mogą nazwać przeznaczeniem, jakby historia naszego świata została już w jakiś sposób napisana i nie możemy jej zmienić. Zasadniczo pomyśl o tym jako o nałożeniu szeregu ograniczeń na podróżujących w czasie. Możesz cofnąć się w czasie, ale nie możesz zrobić niczego znaczącego ani znaczącego, co zmieni przyszłość, ponieważ przyszłość, którą opuściłeś, już nie będzie istnieć.

READ  NASA potrzebuje twojej pomocy w znalezieniu obcych światów

Inną możliwością wysuniętą przez niektórych jest to, że stworzyłoby to dodatkowe ramy czasowe, coś, co widzieliśmy do pewnego stopnia w science fiction. Ale, oczywiście, zanim będziemy mogli nawet martwić się o paradoksalnie darmowe podróże w czasie, musimy wiedzieć, że podróże w czasie są najważniejsze. Coś, co naukowcy z MIT mogą zrobić Szukaj ciemnej materii.

Jest jednak mało prawdopodobne, że stworzy coś na wzór tego, co w nim widzimy Powrót do przyszłości i inne filmy. Ale przynajmniej warto o tym pomyśleć.