Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Według NASA 76-metrowa asteroida leci dziś w kierunku Ziemi, ujawniając kluczowe szczegóły

76-metrowa asteroida może dziś odbyć bliską podróż do Ziemi, a NASA ujawniła kluczowe szczegóły asteroidy.

Ziemia była świadkiem wielu przelotów asteroid w zeszłym roku i wydaje się, że trend ten utrzyma się w 2023 roku. NASA ostrzegła, że ​​do 5 asteroid zbliża się do Ziemi w ciągu jednego dnia, co się dzieje. Dziś, 2 stycznia. Chociaż oczekuje się, że żadna z tych kosmicznych skał nie uderzy w powierzchnię Ziemi, nadal są one klasyfikowane jako potencjalnie niebezpieczne obiekty przez Biuro Koordynacji Obrony Planetarnej NASA, które działa jako strażnik przed potencjalnymi zagrożeniami ze strony asteroid. Jednym z nich jest asteroida o nazwie Asteroid 2022 YU3.

Podstawowe dane asteroidy 2022 YU3

NASA ostrzegła, że ​​zbliża się do niej asteroida o nazwie Asteroid 2022 YU3 Grunt Oczekuje się, że przeleci obok planety dzisiaj, 2 stycznia. Najbliżej Ziemi znajdzie się w odległości zaledwie 3,7 miliona km. NASA twierdzi, że jest już w drodze na Ziemię, poruszając się z oszałamiającą prędkością 25 682 kilometrów na godzinę, prawie dwukrotnie większą niż prędkość hipersonicznego pocisku balistycznego!

Według NASA asteroida 2022 YU3 ma 76 stóp średnicy, czyli rozmiar samolotu! Należy do grupy Apollo asteroidy Jest to grupa planetoid bliskich Ziemi, nazwana na cześć gigantycznej asteroidy Apollo w 1862 roku, a została odkryta przez niemieckiego astronoma Karla Reinmutha w latach trzydziestych XX wieku.

czy wiedziałeś

W badaniach opublikowanych w Monthly Notices of the Royal Astronomical Society naukowcy z MIT opracowali nową metodę badania wewnętrznego składu planetoid w oparciu o to, jak zmienia się ich rotacja, gdy zbliżają się one do masywnego ciała niebieskiego, takiego jak planeta. Pomoże to zrozumieć wewnętrzną strukturę asteroidy, a także rozkład jej masy, co może pomóc w przyszłych misjach DART.

Zespół naukowców z MIT chce zastosować te badania do bliskiej Ziemi asteroidy o nazwie Apophis. Chociaż nie oczekuje się, że ta asteroida uderzy w Ziemię w najbliższym czasie, niewielkie odchylenie jej trajektorii może wysłać ją w kierunku planety.

READ  Rakieta SpaceX jest na dobrej drodze, by zderzyć się z księżycem po siedmiu latach na orbicie