Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ten kraj może zablokować dostęp do twoich kryptowalut na 96 godzin

Ten kraj może zablokować dostęp do twoich kryptowalut na 96 godzin

Polski regulator kryptowalut Komiszja Natzoru Finanzowego (KNF) otrzyma uprawnienia do swobodnego blokowania dostępu do kryptowalut na okres do 96 godzin.

Nowe regulacje pojawiają się, gdy firmy kryptograficzne wkraczają do regionu przed unijną ustawą o rynkach kryptowalut (MICA).

Organ ds. zapobiegania rachunkom kryptograficznym KNF

Zdaniem eksperta podatkowego Izabeli Deryło, KNF ma prawo zablokować konta kryptowalutowe na okres do 96 godzin. Ponadto Kontroler może zamrozić fundusze na okres do sześciu miesięcy za zgodą Biura Prokuratora Generalnego.

„KNF może samodzielnie zamrozić konta posiadaczy kryptowalut, jeśli istnieje podejrzenie, że transakcja może mieć związek z popełnieniem przestępstwa” – powiedział Derillo. powiedział.

Inwestorzy kryptowalutowi w Polsce zareagowali negatywnie na nowe regulacje. Niektórzy twierdzą, że przepisy dają KNF nieograniczone uprawnienia.

Rząd i KNF stwierdziły, że zasady są zgodne z przepisami kryptograficznymi zawartymi w europejskiej ustawie MiCA. Jednakże, gdy MiCA wymaga transakcji kryptowalutowych, nie pozwala na blokowanie kont, niezależnie od transakcji gotówkowych.

Przeczytaj także: Czym są rynki kryptowalut (MiCA)?

Przyjęcie kryptowalut w Polsce według zasobu. Źródło: Statysta

Polska okazuje się ulubioną lokalizacją w Europie dla firm kryptowalutowych, wyprzedzając MiCA. Do września 2023 r. otrzymała 13 nowych wniosków o licencję na giełdę kryptowalut, co zwiększyło liczbę instytucji w kraju do co najmniej 951.

Założenie firmy kryptograficznej jest stosunkowo niedrogie w całym kraju, a minimalny koszt rejestracji wynosi około 164 dolarów. Transakcje mogą wymagać wyższych kosztów w zależności od rodzaju działalności, jaką chcą prowadzić. Przed wymianą MiCA, która zacznie obowiązywać w grudniu 2024 r., przystępne koszty zapewnią firmom bramę do bloku Unii Europejskiej.

Badanie przeprowadzone przez Statista w 2023 roku wykazało, że około 74% polskich respondentów posiada lub używa kryptowalut. Liczba ta może później ulegać wahaniom ze względu na różne czynniki, takie jak trendy rynkowe, zmiany regulacyjne i nastroje społeczne.

READ  Polska podniesie stopy procentowe we wrześniu ok. godz. Mówi Bankier Godecki

Odmowa

Zgodnie z Wytycznymi Programu Fundacji BeInCrypto zobowiązuje się do bezstronnej i przejrzystej sprawozdawczości. Celem tego artykułu jest dostarczenie dokładnych i aktualnych informacji. Zaleca się jednak, aby czytelnicy samodzielnie sprawdzili fakty i skonsultowali się z ekspertem przed podjęciem jakichkolwiek decyzji na podstawie tych treści. Należy pamiętać, że nasze warunki, polityka prywatności i zastrzeżenia zostały zaktualizowane.