Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ten skaczący robot z wahadłowymi nogami może w przyszłości badać asteroidy

Ten skaczący robot z wahadłowymi nogami może w przyszłości badać asteroidy

W ciągu ostatnich dwóch i pół roku grupa studentów z ETH Zurich opracowała trójnożnego i długonogiego robota, którego zadaniem jest skakanie jak owad w warunkach mikrograwitacji. Zgadza się, tę dziwną małą maszynę zaprojektowano z myślą o przestrzeni kosmicznej, w szczególności w celu badania małych ciał niebieskich, takich jak asteroidy i księżyce. Kosmiczny SkoczekZatem robot, jak się go nazywa, może dostarczyć nam więcej informacji, które pomogą nam lepiej zrozumieć pochodzenie życia, pochodzenie wody na naszej planecie i asteroidy jako potencjalnych dostawców cennych zasobów.

Nie ma preferowanego kierunku, więc może lecieć w dowolnym kierunku i ma dziewięć silników, które dają mu możliwość skakania na duże odległości w środowiskach o niskiej grawitacji. Robot potrafi sam się wyprostować po wylądowaniu, zapewniając bezpieczeństwo przenoszonego przez siebie ładunku naukowego. Ponieważ SpaceHopper jest przeznaczony do użytku na asteroidach i księżycach, które mają bardzo małą grawitację w porównaniu z Ziemią, należy go najpierw przetestować w warunkach podobnych do tych środowisk. Aby sprawdzić, czy rzeczywiście będzie działać zgodnie z zamierzeniami, studenci i Europejska Agencja Kosmiczna zabrali niedawno robota na lot paraboliczny, w którym podczas swobodnego spadania samolotu powstaje środowisko o zerowej grawitacji. Najwyraźniej nie mieli pojęcia, czy SpaceHopper będzie w stanie poruszać się zgodnie z zamierzeniami w scenariuszach o zerowej grawitacji, a zobaczenie, czy to się powiedzie, było jak „ogromna utrata wagi”. [their] „Ramiona.”

Poniżej możesz obejrzeć lot SpaceHoppera podczas lotu testowego:

READ  Odprawa naukowa: SpaceX kończy produkcję flagowej kapsuły załogi; Izraelski startup testuje sprzęt do aktywności mózgu podczas misji kosmicznej na Międzynarodową Stację Kosmiczną i nie tylko