Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tencent przejmuje polskiego producenta i wydawcę gier 1C Entertainment

Tencent przejmuje polskiego producenta i wydawcę gier 1C Entertainment


1C Entertainment, polskie studio odpowiedzialne za takie gry jak King's Bounty, ogłosiło dziś, że zostało przejęte przez Tencent. Tencent będzie właścicielem większościowego pakietu udziałów w spółce i planuje zmienić nazwy studiów w ciągu sześciu miesięcy.

Tencent przejmie udziały posiadane wcześniej przez spółkę dominującą 1C. Zgodnie z warunkami umowy nazwa 1C Entertainment i wszystkich jej spółek zależnych działających pod marką 1C ulegnie zmianie. Nie wiemy jeszcze, jakie będą nowe nazwy.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani tą transakcją” – powiedział w oświadczeniu Tomasz Niszborski, członek zarządu 1C Entertainment. To świetna szansa dla 1CE na realizację naszych najśmielszych marzeń i aspiracji w dziedzinie gier wideo. Naszą wizję i pasję będzie teraz wspierała wiodąca światowa firma zajmująca się grami i jestem zaszczycony wyjątkową możliwością współpracy z Tencent i innymi kreatywnymi umysłami, które są częścią jej globalnego ekosystemu.

Li Shen, dyrektor ds. technologii Tencent Games Global, dodał: „Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, mogąc współpracować z utalentowanym zespołem 1C Entertainment i wspierać ich w nowej fazie rozwoju”.

READ  Matthew McConaughey publikuje rzadkie zdjęcie swojej córki podobnej do Camili Alves Vida z okazji jej 14. urodzin