Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tenis News: Vera Zvonareva deportowana z Polski za naruszenie bezpieczeństwa przed warszawskim turniejem WTA

Tenis News: Vera Zvonareva deportowana z Polski za naruszenie bezpieczeństwa przed warszawskim turniejem WTA

Była druga światowa Rosjanka Wiera Zwonariewa nie została wpuszczona do Polski, ponieważ miała nadzieję wziąć udział w Polish Open WTA.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Polski poinformowało w sobotę wieczorem, że został deportowany ze względów bezpieczeństwa państwa i bezpieczeństwa publicznego.

Polscy urzędnicy powiedzieli, że była wicemistrzyni Wimbledonu i US Open była w tranzycie na warszawskim lotnisku przed złapaniem lotu do Podgoricy w Czarnogórze.

38-latek znajduje się na liście osób „niepożądanych” w Polsce po inwazji Rosji na Ukrainę – poinformowało ministerstwo.

Transmituj ponad 50 wydarzeń sportowych na żywo i na żądanie dzięki Kayo. Nowy w Kayo? Rozpocznij teraz bezpłatny okres próbny >

„Wiera Zwonariewa próbowała wjechać do naszego kraju samolotem z Belgradu na podstawie wizy wydanej przez Francję” – poinformowało polskie ministerstwo.

„21 lipca polska straż graniczna uniemożliwiła wjazd rosyjskiej tenisistce do Polski”.

„Polska stanowczo sprzeciwia się reżimowi (prezydentów Rosji i Białorusi Władimira) Putina i (Aleksandra) Łukaszenki i nie pozwala na wjazd do naszego kraju osobom popierającym działania Rosji i Białorusi”.

WDA, która prowadzi grę kobiet, powiedziała, że ​​​​jest świadoma sytuacji. Znalazł się na liście zawodników biorących udział w rozpoczynającej się w poniedziałek imprezie.

„Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich zawodniczek jest najwyższym priorytetem WTA. Vera opuściła Polskę i będziemy nadal oceniać ten problem podczas tego wydarzenia” – napisali w oświadczeniu.

Były brązowy medalista olimpijski w grze pojedynczej, Zvonareva zdobył 12 tytułów w grze pojedynczej.

Jest także czterokrotnym mistrzem Wielkiego Szlema – dwukrotnie w grze podwójnej i dwukrotnie w grze mieszanej – i pomógł Rosji zdobyć Puchar Federacji w 2004 i 2008 roku.

Moskalka spadła z drugiego miejsca w karierze w 2010 roku na 655 miejsce na świecie.

READ  Jak Amazon wyeksportował warunki pracy z USA do Europy?