Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Testy na COVID zostały wprowadzone do pasażerów w Chinach wbrew radom dyrektora medycznego Paula Kelly’ego

Testy na COVID zostały wprowadzone do pasażerów w Chinach wbrew radom dyrektora medycznego Paula Kelly’ego

Butler i tak ogłosił ograniczenia, mówiąc, że testy będą wymagane w ciągu 48 godzin przed wylotem z Chin, Hongkongu lub Makau w odpowiedzi na eksplozję infekcji COVID-19 w Chinach i potencjał nowych wariantów.

Minister zdrowia powiedział, że decyzja o kontroli pasażerów została podjęta z powodu „wielkiej ostrożności”, powołując się na obawy wyrażone przez Światową Organizację Zdrowia w związku z brakiem szczegółowych informacji o sytuacji w Chinach.

Porada dyrektora medycznego Paula Kelly’ego dla Marka Butlera została opublikowana w poniedziałek wieczorem. kredyt:Alexa Ellinghausena

„Ten brak wyczerpujących informacji skłonił wiele krajów w ostatnich dniach do podjęcia różnych działań, nie w celu ograniczenia podróży z Chin, co ważne, ale w celu zebrania lepszych informacji o tym, co dzieje się z epidemiami w tym kraju” – powiedział Butler .

Australijska polityka podąża za ostatnimi krokami Stanów Zjednoczonych, Japonii, Indii, Korei Południowej, Francji i Włoch, które narzucają testy chińskim gościom.

Minister rolnictwa Murray Watt powiedział, że rząd nie nałoży obowiązkowej izolacji na podróżnych z Chin, którzy po przyjeździe uzyskają pozytywny wynik testu. Jeśli przetestują [positive before their flight] Potem oczywiście mówimy im, żeby nie wsiadali do samolotu, a… linie lotnicze muszą odegrać rolę w zapobieganiu temu” – powiedział 4BC Brisbane Radio.

Starszy przedstawiciel Chin w Australii wyraził „głębokie ubolewanie” z powodu polityki, która, jak powiedział, niesprawiedliwie karze chińskich podróżników, gdy oba kraje próbują odbudować stosunki dyplomatyczne i handlowe.

Zhou Limin, chiński konsul generalny w Sydney, zauważył z zaniepokojeniem, że ogłoszenie testu pojawiło się zaledwie kilka tygodni po tym, jak minister spraw zagranicznych Penny Wong udała się do Pekinu, aby uczcić 50. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Australią a Chinami.

„Głęboko żałujemy, że rząd Australii ogłosił ograniczenia dla podróżnych przybywających z Chin” – powiedział Zhou.

„Chiny uważają, że środki zapobiegawcze i kontrolne przyjęte przez kraj powinny mieć charakter naukowy i proporcjonalny, a nie ukierunkowane na inny konkretny kraj i nie powinny wpływać na wymianę personelu i normalną współpracę”.

READ  Uchodźcy z Karabachu przedostają się do Armenii, gdy Azerbejdżan przejmuje kontrolę

Ładowanie

Wiodący eksperci ds. zdrowia publicznego stwierdzili, że Australia powinna skupić się na zwiększeniu nadzoru nad rosnącymi wariantami podrzędnymi krążącymi w wyniku zwiększonej ilości ścieków i testów opartych na PCR, zamiast wyróżniać Chiny.

James McCaw, doradca rządu federalnego ds. epidemii, powiedział, że uważa, że ​​„nie ma żadnego powodu związanego ze zdrowiem publicznym”, aby Australia miała specjalne wymagania dla podróżnych przybywających z Chin.

„Wirus nadal rozprzestrzenia się na całym świecie” – powiedział epidemiolog z University of Melbourne. „Musimy uważnie obserwować zmienne, ale testowanie wszystkich osób pochodzących z Chin nie spowoduje żadnej istotnej różnicy w przypadku transmisji w Australii”.

„Nie miałoby to żadnego wpływu na zdrowie publiczne… To nie jest decyzja naukowa, to jest decyzja nienaukowa, to decyzja oparta na nauce” – powiedziała Fiona Russell, ekspert od chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Melbourne. Myślę, że to decyzja polityczna”.

„Nie powinniśmy cofać zegara do tego rodzaju reakcyjnej reakcji politycznej” – dodała.

Minister zdrowia Mark Butler powiedział, że brak przejrzystości w Chinach i zaniepokojenie nowymi wariantami jest powodem, dla którego Australia rozpocznie kontrolę podróżnych z Chin.

Minister zdrowia Mark Butler powiedział, że brak przejrzystości w Chinach i zaniepokojenie nowymi wariantami jest powodem, dla którego Australia rozpocznie kontrolę podróżnych z Chin.kredyt:Dominik Lorimer

James Goodwin z Australian Airports Association powiedział: „Istnieje pilna potrzeba wyjaśnienia pasażerów tranzytowych, biorąc pod uwagę włączenie Hongkongu do deklaracji.

„Wiele osób może przejeżdżać przez Hongkong w drodze do Australii i uważamy, że osoby, które muszą zostać przetestowane, powinny zależeć od kraju pochodzenia, o ile pasażer nie opuści lotniska”.

Lekarz chorób zakaźnych i profesor nadzwyczajny na University of Queensland Paul Griffin powiedział, że rząd federalny „przesadza z jednym krajem”.

Ładowanie

Nowy, niepokojący wariant może się zmienić w dowolnym miejscu na świecie, powiedział ekspert ds. szczepionek.

„Lepszą strategią byłoby po prostu wzmocnienie nadzoru w naszym kraju” – powiedział. „Ponownie przetestuj ścieki we wszystkich stanach i upewnij się, że nadal wykonujemy dobry procent testów PCR i sekwencjonowania, abyśmy wiedzieli, co jest importowane, a co jest przedmiotem handlu”.

READ  Matematyka dla dziewcząt, matematyka dla chłopców: wirusowy trend, którego kobiety używają do pieczenia mężczyzn

Griffin zapytał, dlaczego Chiny miałyby być celem ataku, skoro około 40 procent przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych było spowodowanych przez wysoce zjadliwy wariant podrzędny Omicron, XBB.1.5.

„Moim zdaniem jest to obecnie najbardziej niepokojący i niezwykły podwładny” – powiedział.

Ładowanie

Profesor Stuart Torvill, wirusolog z Kirby Institute, powiedział, że próby zapobieżenia przedostaniu się nowych subwariantów do Australii były daremne.

„Jakiekolwiek subwarianty dominują na całym świecie, nieuchronnie pojawią się w naszym miksie w Australii” – powiedział Torvill. „Jeśli myślisz, że genomika pochodzi z Szanghaju, wszystkie dominujące warianty podrzędne, które pojawiają się w Chinach, to te, które i tak widzieliśmy wcześniej”.

Szef modelowania epidemiologicznego Uniwersytetu Monash, James Trawer, powiedział, że najbardziej dominujący w Chinach podgatunek Omicron, BF.7, został już powszechnie wykryty w Australii.

„Z naszej perspektywy nie jest to obecnie jedna z najbardziej niepokojących zmiennych” – powiedział Trawer.

Skontaktowano się z ministrem zdrowia cienia opozycji, Anne Ruston, w celu uzyskania komentarza.

„Różne logiki nie wydają mi się słuszne. Realistycznie rzecz biorąc, prawdopodobnie będziemy mieć ograniczenia dla podróżnych z Chin przez kilka tygodni, co nie widzę żadnego wpływu na wschodzące zmienne”.

Pomiń zgiełk polityki federalnej dzięki wiadomościom, opiniom i analizom ekspertów od Jacqueline Malley. Subskrybenci mogą zapisać się do cotygodniowego biuletynu Inside Politics tutaj.