Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiny reagują na ograniczenia dla podróżujących nałożone w kilkunastu krajach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Chiny odpowiedziały na ograniczenia wjazdu nałożone na chińskich podróżnych przez Australię i inne kraje, twierdząc, że wszelkie środki kontroli koronawirusa muszą być „proporcjonalne” i „oparte na nauce”.

Dzieje się tak po tym, jak rząd federalny ogłosił, że podróżujący z Chin do Australii będą zobowiązani do wykonania testu na obecność COVID-19 przed wyjazdem i okazania dowodu negatywnego wyniku.

Podobne decyzje podjęło wiele krajów, w tym Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, a inne kraje poszły w ich ślady.

Podczas konferencji prasowej rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin został zapytany o stanowisko Chin w sprawie ograniczeń.

„Chiny zawsze wierzyły, że we wszystkich krajach środki reagowania na COVID powinny być oparte na nauce i proporcjonalne, bez wpływu na normalne podróże, wymianę i współpracę między ludźmi” – powiedział Wang.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział niedawno, że restrykcje nałożone przez niektóre państwa w odpowiedzi na epidemię koronawirusa w Chinach są zrozumiałe wobec braku informacji z Pekinu.

Pan Wang odpowiedział, że „autoryzowani eksperci medyczni” z różnych krajów stwierdzili, że ograniczenia wjazdu dla podróżnych z Chin są „niepotrzebne”.

„Chiny, w związku z tendencją Chińczyków do wyjazdów za granicę, wznowią turystykę wyjazdową do krajów, w których pozwolą na to warunki” – dodał.

Pasażerowie przygotowują się do wejścia na pokład samolotu na lotnisku w prowincji Jiangxi w północno-środkowych Chinach.
Władze na całym świecie ograniczają lub rozważają ograniczenia dla podróżnych z Chin w miarę wzrostu liczby przypadków koronawirusa.(AP: Ng Han Guan)

Kraje, które nakładają ograniczenia na podróżujących z Chin

Władze na całym świecie ograniczają lub rozważają ograniczenia dla podróżnych z Chin, ponieważ liczba przypadków COVID-19 rośnie po złagodzeniu zasad „zero COVID”. Chiny odrzuciły krytykę swoich danych dotyczących COVID.

Kilkanaście krajów już nałożyło nowe przepisy dotyczące podróży na podróżnych z Chin.

Oto zestawienie krajów, które wprowadziły obowiązkowe testy na COVID i inne zasady dotyczące przyjazdów z Chin:

Zjednoczone państwo Testy na COVID-19 będą obowiązkowe dla podróżnych z Chin od 5 stycznia.

Wszyscy pasażerowie samolotów w wieku dwóch lat i starsi będą potrzebować negatywnego wyniku testu nie później niż dwa dni przed opuszczeniem Chin, Hongkongu lub Makau.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) stwierdziło, że obywatele USA powinni ponownie rozważyć podróż do Chin, Hongkongu i Makau.

Zjednoczone Królestwo Od 5 stycznia od podróżnych z Chin wymagany będzie ujemny wynik testu na COVID-19 przed wyjazdem.

Francja Podróżni z Chin będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na COVID na mniej niż 48 godzin przed wylotem.

READ  Republikanin Kevin McCarthy walczył przez 15 rund, by w końcu zostać przewodniczącym Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. To może być dopiero początek wojny