Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tłumy gromadzą się w Stonehenge na przesilenie letnie pomimo zakazu COVID

Dziesiątki osób zignorowało radę, aby nie podróżować do Stonehenge na coroczne obchody przesilenia letniego, które zostały odwołane z powodu obaw związanych z koronawirusem.

English Heritage, które opiekuje się neolitycznym pomnikiem, planuje nakarmić żywy wschód słońca w Stonehenge drugi rok z rzędu.

Ale organizacja powiedziała, że ​​program został wstrzymany z powodu obaw o bezpieczeństwo po tym, jak „wiele osób zdecydowało się zignorować naszą prośbę, aby nie podróżować dziś rano do kamieni”.

Tysiące ludzi, którzy oglądali w Internecie wschód słońca na kamieniach, oglądało wcześniej nagrany materiał, zanim transmisja na żywo powróciła około 5:00.

Mężczyzna z długimi włosami nosi białe szaty.
Arcydruid Arthur Pendragon przemawia do tłumu zgromadzonego w Stonehenge.(

Reuters: Toby Melville

)

Nagranie wideo z Palestyńskiej Agencji Prasowej Autonomii Palestyńskiej i innych miejsc pokazuje dziesiątki ludzi gromadzących się wewnątrz kamiennego kręgu, niektórzy wspinają się po niskim płocie do wspinaczki wewnątrz obszaru zastrzeżonego, aby dotrzeć do kamieni.

Niektórzy tańczyli, podczas gdy inni nosili transparent z napisem „Stój ze Stonehenge”.

Fundacja English Heritage stwierdziła, że ​​„rozczarowujące” jest obserwowanie ludzi „działających w sposób, który naraża siebie, naszych pracowników i policję” podczas pandemii.

Przesilenie letnie zwykle przyciąga dziesiątki tysięcy ludzi do kamiennego kręgu w południowej Anglii, aby uczcić najdłuższy dzień w roku.

Policja z Wiltshire powiedziała, że ​​pomimo „drobnego wtargnięcia do kamiennego kręgu” na początku poniedziałku weekend był spokojny. Policja poinformowała, że ​​kobieta po pięćdziesiątce została aresztowana w okolicy pod zarzutem pijaństwa i nierządu.

AP

READ  W Turkmenistanie nie odnotowano przypadków Covid