Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio zatwierdzają krajowych widzów w obliczu ograniczeń COVID-19, ale nie wolno śpiewać

Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą kontynuowane z lokalnymi widzami po tym, jak organizatorzy, Międzynarodowy Komitet Olimpijski i rząd Japonii uzgodnili limit 10 000 fanów na wydarzeniach.

We wspólnym oświadczeniu przedstawiciele olimpijscy powiedzieli, że widzowie będą musieli nosić maski przez cały czas i nie mogą krzyczeć ani wiwatować, chociaż dozwolone są oklaski.

Pojemność miejsc będzie ograniczona do 50 procent.

„W przypadku jakiejkolwiek szybkiej zmiany w sytuacji infekcji i możliwości systemu opieki medycznej, zostanie zwołane natychmiast pięcioletnie spotkanie w celu rozważenia dalszych środków” – czytamy w oświadczeniu.

Widzowie podróżujący z zagranicy zostali już zakazani na igrzyskach.

Organizatorzy mają wkrótce wyjaśnić, w jaki sposób zamierzają bezpiecznie przeprowadzić imprezy z widzami na Igrzyskach, które rozpoczną się 23 lipca.

Decyzja ta, która jest powszechnie postrzegana jako aktualna po oświadczeniach organów regulacyjnych i rządowych doradców medycznych, podkreśla dążenie Japonii do organizacji igrzysk olimpijskich pomimo powszechnego sprzeciwu.

Eksperci ds. zdrowia publicznego wyrazili obawy, że dopuszczenie widzów do igrzysk może doprowadzić do odbicia liczby infekcji w całym Tokio, co właśnie zniosło stan wyjątkowy.

Najlepszy doradca medyczny Japonii, Shigeru Omi, zalecił w zeszłym tygodniu, że najbezpieczniejszym sposobem organizacji Igrzysk Olimpijskich będzie brak fanów.

Dr Omi wcześniej opisał to jako „nienaturalne” organizowanie igrzysk olimpijskich podczas pandemii.

Premier Japonii Yoshihide Suga, który wolał wpuszczać widzów na imprezy olimpijskie, powiedział przed oficjalnym ogłoszeniem, że zabroni widzów, jeśli zmienią się warunki.

„Jeśli konieczna będzie sytuacja awaryjna, będę elastyczny i otwarty na brak fanów, aby osiągnąć, że Igrzyska przyznają najwyższy priorytet bezpieczeństwu i ochronie ludzi” – powiedział.

„W sytuacji awaryjnej jest całkowicie możliwe… dla [a] Bezpieczne i bezpieczne [Games] Nie zawahałbym się, gdybym nie miał fanów”.

Według sondażu przeprowadzonego w dniach 19-20 czerwca przez Asahi News Network, opinia publiczna w Japonii pozostaje przeciwna organizacji igrzysk.

Badanie wykazało, że 65 procent respondentów chce, aby wydarzenie zostało ponownie przełożone lub odwołane.

Prawie 70 procent ankietowanych stwierdziło, że sądzi, że igrzyska nie będą zorganizowane w sposób bezpieczny, jak apelują rząd i organizatorzy olimpiady.

ABC / drut

READ  Podejrzany w tokijskim pociągu dźgający nożem mówi, że „chce zabić każdą kobietę, która wygląda na szczęśliwą”