Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

To może być ostatnie zdjęcie, jakie mogę wysłać

Sonda NASA Mars Insight wysłała prawdopodobnie ostatnią wiadomość z Czerwonej Planety, publikując na Twitterze obraz pokrytego kurzem sejsmometru wraz z Ze łzami w oczach wiadomość pożegnalna.

„Moja moc jest naprawdę niska, więc to może być ostatnie zdjęcie, jakie mogę wysłać” – czytamy w wiadomości.

„Jednak nie martw się o mnie: mój czas tutaj był produktywny i spokojny.

„Jeśli będę mógł dalej rozmawiać z moim zespołem przydzielonym, będę – ale wkrótce zostanę tu podpisany. Dziękuję, że ze mną zostałeś”.

InSight – co oznacza Inner Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport – wylądował na Marsie w listopadzie 2018 r. z zadaniem zbadania składu wnętrza planety i obserwacji aktywności meteorytów.

Jego miejsce lądowania, na równinie wulkanicznej w pobliżu równika, znanej jako Elysium Planitia, zostało wybrane ze względu na płaski, pozbawiony cech krajobrazu, który umożliwia dokonywanie dokładniejszych pomiarów sejsmicznych bezpośrednio z powierzchni.

Sonda osiągnęła swoje podstawowe cele naukowe do końca 2020 roku, po czym NASA przedłużyła swoją misję o kolejne dwa lata.

Jednak jego zależność od energii słonecznej i regularne marsjańskie burze piaskowe oznaczają, że misja zawsze będzie misja krótkoterminowa.

the Konto NASAInSight na Twitterze — prowadzony przez zespół NASA tutaj na Ziemi — tweetował w pierwszej osobie podczas misji sondy, zyskując w ten sposób ponad 771 000 obserwujących.

Znane jest publikowanie „selfie” wykonanych za pomocą ramienia robota pojazdu, a także wyświetlanie „pocztówek” wysyłanych przez sympatyków na ziemi.

Misja zawsze była zdana na łaskę Marsa

A NASA ostrzegła w zeszłym miesiącu, że misja Insight zbliża się do końca, ponieważ pył zebrany na panelach słonecznych lądownika sprawił, że od połowy roku działa on na poziomie znacznie poniżej 20 procent pierwotnej mocy wytwórczej.

READ  Łazik NASA nie zbiera pierwszej próbki skał marsjańskich