Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

To terrarium z mchem działa jak oczyszczacz i nawilżacz powietrza

To terrarium z mchem działa jak oczyszczacz i nawilżacz powietrza

Wiele lat temu geniusz postanowił zbudować Las Vegas na środku pustyni, więc dla mnie był to widok wyjątkowej technologii nawilżania w… CES To bardzo miły widok. Tak się złożyło, że koreańska firma zaoferowała dubbingowane urządzenie Łosie powietrze Który jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje prawdziwy mech do oczyszczania powietrza. Został również zaprojektowany z funkcją nawilżania, która może nawodnić roślinę zewnętrznie lub wewnętrznie. Krótko mówiąc, otrzymujesz nawilżacz oczyszczający powietrze, który może również służyć jako uroczy mini zbiornik na mgłę na Twoim biurku.

Według Mosula, startupu odpowiedzialnego za to urządzenie, mech nie tylko przekształca dwutlenek węgla z powrotem w tlen, ale także skutecznie usuwa drobny pył z powietrza. Co więcej, roślina najwyraźniej potrafi przekształcić szkodliwe LZO w cukry przeznaczone do spożycia. Według jednego z badaczy, za ten proces odpowiadają ściśle bakterie mchu. badania Prowadzone przez Uniwersytet w Toronto.

Łosie powietrze

Łosie powietrze (Zdjęcie: Richard Lai/Engadget)

Moss Air składa się z oświetlonej diodami LED komory umieszczonej pod zdejmowaną przezroczystą pokrywą, co pozwala na łatwy montaż lub wymianę panelu z mchu. Na górze można zatkać otwór wylotowy za pomocą dołączonej kulki magnetycznej, aby przełączyć tryb terrarium, w którym co trzy godziny zamgławiają glony przez 60 sekund. Jeśli chcesz nawilżyć otoczenie, po prostu przeprowadź przez nie kulkę, aby rozpryskiwała się.

Dzięki akumulatorowi o pojemności 1600 mAh Moss Air może działać przez około osiem godzin na jednym ładowaniu lub do wyczerpania się wody w zbiorniku o pojemności 400 ml – można go wyciągnąć od dołu, aby uzupełnić lub wymienić papier. Filtr (trzy w zestawie). Oczywiście można także używać tego urządzenia, gdy jest podłączone do prądu (przez USB-C), ale dzięki wbudowanemu akumulatorowi możesz zabrać swojego zwierzaka wszędzie.

READ  Potwierdzono daty premiery iPhone'a 15 Pro, opóźnienie iPhone'a 15 i kosztowny problem Apple'a w Chinach

Moss Air pojawi się na Amazonie pod koniec stycznia 2024 r., a będziesz miał wybór między czernią a bielą. Ten produkt kosztuje 99 dolarów, co wydaje się nieco wysokie, biorąc pod uwagę jego możliwości, ale przynajmniej był na niego popyt, gdy jego cena wynosiła 79 dolarów. Kickstartera I Indiegogo poprzednio.