Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zasoby just-in-time dla producentów owiec

Zasoby just-in-time dla producentów owiec

Ponieważ sezon zbiorów zbóż w Wiktorii dobiega końca w wielu częściach stanu, firma Agriculture Victoria zaktualizowała zasoby dla rolników zamierzających wypasać pozostałości pożniwne.

Jak stwierdził Paul Peltz, główny lekarz weterynarii w wiktoriańskim Departamencie Rolnictwa, strona internetowa Wiktoriańskiego Departamentu Rolnictwa: Potrzeby żywieniowe owiec podczas wypasu ich szczątków Zawiera aktualne porady dotyczące zarządzania zmienną jakością paszy w celu utrzymania zdrowych stad.

„Siano może być skutecznym źródłem pożywienia dla owiec latem i jesienią. Jednakże, ponieważ jakość paszy jest bardzo zróżnicowana, dla owiec często potrzebne są suplementy diety.

„Ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę podczas wypasu resztek pastwisk, jest zawartość energii i białka w diecie.

„Wartość paszowa siana wynika z pozostałego ziarna i ilości zielonego materiału roślinnego. „Może to obejmować zboża i trawy letnie” – powiedział.

Na tej stronie internetowej wyjaśniono różnice w wartości odżywczej różnych rodzajów siana oraz opisano, jak ją mierzyć w gospodarstwie, powiedział dr Peltz.

„Najlepszym momentem na rozpoczęcie wypasu resztek trawy jest natychmiast po zbiorach, ponieważ jakość trawy z biegiem czasu spada.

„Aby utrzymać owce w zdrowiu, potrzebne będą różne lizawki i suplementy; zaktualizowane źródło szczegółowo to wyjaśnia” – stwierdziła dr Peltz.

„Podczas wypasu owiec na ściernisku ważne jest, aby mieć świadomość potencjalnych problemów zdrowotnych, w tym zatrucia zbóż, zatrucia azotanami, chorobą łubinu, niedoborem tiaminy, żołądkiem wodnym i robakami.

„Owce powinny mieć pełny żołądek przed wprowadzeniem ich na pastwisko kośne. Można je jednak wprowadzać stopniowo, ograniczając czas wypasu lub wypasając siano w celach.

„Problemy związane z toksycznymi chwastami pojawiają się po letnich deszczach i można je zobaczyć na szczątkach pasących się owiec”.

„Zasadniczo inwentarz należy usunąć z obszaru po 6 tygodniach lub gdy ilość zbóż i zielonki spadnie poniżej 40 kg na hektar”.

READ  Android 12.1 ma na celu poprawę obsługi składanego telefonu

„Wiemy, że w tym sezonie większość obszarów uprawy zbóż w Wiktorii będzie obfitować w duże ilości siana, dlatego wypas pomoże zmniejszyć jego ilość, co przyniesie korzyści rolnikom jesienią i zimą”.

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.