Toby Amusan wygrywał, dopóki nie zdobył medalu olimpijskiego w Tokio w Polsce

Nigerii Topilopa amusen Kilka tygodni po tym, jak się odepchnął, odniósł kolejne zwycięstwo na globalnym spotkaniu Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 Rozczarowanie.

Amusen wygrała bieg kobiet na 100 m przez płotki na zawodach Continental Tour Gold, które odbyły się w niedzielę 5 września na Sladian Śląskim w Soros w Polsce.

Amusen wygrał w 12,64 sekundy, pokonując brązową medalistkę olimpijską Megan Tapper o 12,75. Christina Clemons ze Stanów Zjednoczonych była trzecia w 12.92.

Przed tym niedawnym zwycięstwem Amusen odniósł również sukces na sierpniowym spotkaniu Citius w Bernie w Szwajcarii, gdzie ustanowił nowy rekord spotkania.

Jego zwycięski czas na spotkaniu Citius to 12.80., wyprzedzając Claudię Cicciars z Polski i Clay Liz z Australii.

Oprócz Amusana, wśród zwycięzców niedzielnego spotkania Continental Tour Gold znalazł się Shelley-on-Fraser-Price, który 26 sierpnia odbył swój pierwszy wyścig w swoim życiu o godzinie 10.60 w Lozannie w Szwajcarii.

Szwajcarski zawodnik z Jamajki Mujinga Kambundji wycofał się o 11.08 i awansował do rekordu spotkania 10.81.

Na trzecie miejsce powrócił Brytyjczyk Daryl Neeta (11.15).

Kanadyjczyk Andre DeGrossse wygrał 200m w 20,21 sekundy.

Jego kolega z drużyny, Jerome Blake, zajął drugie miejsce z czasem 20.32, a złoty medalista sztafety olimpijskiej Filippo Dord zajął trzecie miejsce z czasem 20.40.

Tymczasem w rzucie oszczepem mężczyzn Anderson Peters zajął drugie miejsce z dystansem 83,61 m, pokonując Niemca Johannesa Wettera rzutem 89,60 m.

Frederick Tagrus zajął trzecie miejsce w męskich dyskach. Wygrał 64,91 m, który wyznaczyli Litwin Andreas Gutgias (65,89 m) i Słoweniec Christian Che (66,65 m).

READ  Anand wygrywa szybką porcję: 2022 Superbed Rapid & Blitz Polska, dzień 3