Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dumni z inwestycji w dwa nowe parki północnej Polski

ECOLL planuje zainwestować 50 mln w dwa nowe parki magazynowe na Pomorzu Zachodnim w północnej Polsce – Ebląg i Koszalin.

W Kozalinie na powierzchni 7,83 ha mają powstać dwa nowe budynki przemysłowe o łącznej powierzchni 41 000 mkw. Specjalista ds. Robotyzacji Autostore (który był prekursorem Cube Storage Automation System) wynajął już 14 000 metrów kwadratowych i wprowadzi się do nowego budynku B w pierwszym kwartale 2022 roku.

W Elblągu Agolate inwestuje w budowę dwóch magazynów o łącznej powierzchni 20 000 mkw. DPT, firma transportowo-logistyczna, wprowadzi się do budynku o powierzchni 2000 metrów kwadratowych w pierwszym kwartale 2022 roku.

Pomorze Zachodnie dzięki swojej lokalizacji przyciąga wielu inwestorów, w tym firmy ze Skandynawii i Niemiec, co stało się atrakcyjną destynacją dla rynku magazynowego. Kozulin, po Schsein, jest najsilniejszym miastem na świecie, drugim co do wielkości ośrodkiem miejskim w Województwie i największym potencjałem miasta do wzrostu gospodarczego. Park w Kossalinie będzie doskonałą propozycją dla firm, które chcą rozwijać się na Pomorzu, oferując jednocześnie benefity zlokalizowane w Soupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Z kolei Elblog podziękuje za projekty infrastrukturalne. Budowa kanału na Wiśle Prędkości pozwoli statkom wpłynąć na obszar Zalewu Wiślanego i dostać się do portu Elblock. Oba miasta dzięki swoim uczelniom dysponują wykwalifikowaną kadrą.
Micah Beas, Prezes Akalot, Polska

Kosselin Park ma sprostać najlepszym potrzebom Prime, natomiast Elblock Park Prim zostanie zbudowany, aby uzyskać certyfikat „Very Good”.

READ  Prezydent RP nazwał wojnę na Ukrainie „terroryzmem” i zażądał sprawiedliwości