Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

TotalEnergies przygląda się polskim rynkom energii odnawialnej

Źródło obrazu: 123RF.COM

TotalEnergies ogłosił przejęcie największego polskiego producenta biogazu – Polską Grupę Biogazową (PGB) oraz rozpoczęcie prac nad projektami fotowoltaicznymi o mocy 200 MW.

Zatrudniając 130 pracowników w dziewięciu województwach Polski, PGB zajmuje się głównie wytwarzaniem ciepła i energii odnawialnej z biogazu pozyskiwanego z odpadów organicznych. Spółka posiada 17 obiektów w trakcie produkcji i jeden w budowie, o łącznej mocy wytwórczej 166 GWh rocznie. W portfelu PGB znajdują się 23 projekty deweloperskie.

Przejęcie PGB zwiększa moce wytwórcze biogazu TotalEnergies do 1,1 TWh i wzmacnia pozycję na polskim rynku, którą szacuje się na 100 TWh.

Czytaj więcej
Transformacja energetyczna Polski: dwa kroki do przodu, krok do tyłu
GE zabezpiecza kontrakt o wartości 1 mld euro z Polską Agencją Kredytów Eksportowych

TotalEnergies wkracza na polski rynek fotowoltaiczny przejmując sześć realizowanych projektów fotowoltaicznych o mocy produkcyjnej 200 MW. Zlokalizowane w północnej i zachodniej Polsce pierwsze farmy fotowoltaiczne mają zostać uruchomione do 2025 roku.

„Umowy te ilustrują zaangażowanie Total Energies w rozwój działalności związanej z odnawialnymi źródłami energii w Polsce i całej Europie w celu wsparcia Europejskiego Zielonego Ładu” – powiedział Stefan Michael, szef działu gazu, energii odnawialnej i energii w Total Energies.

„Z jednej strony ugruntowujemy pozycję na polskim rynku biogazu. Dzieje się tak dzięki istniejącym udokumentowanym osiągnięciom firmy, doświadczonym zespołom i ogromnej bazie aktywów. Z drugiej strony zwiększamy naszą obecność w obszarze energii odnawialnej dzięki portfolio projektów fotowoltaicznych.

„Dzięki tym dwóm transakcjom cieszymy się, że możemy wspierać Polskę w rozwoju energetyki odnawialnej i wzmacnianiu jej suwerenności energetycznej. Mamy również nadzieję, że będziemy mieli możliwość zaoferowania Polsce naszego doświadczenia w zakresie morskiej energii wiatrowej, gdzie nawiązaliśmy współpracę z KGHM.

Biogaz jest jednym z kluczowych obszarów wzrostu Total Energies. Celem firmy jest produkcja biogazu na poziomie 2 TWh rocznie do 2025 r. i ponad 20 TWh rocznie na całym świecie do 2030 r. Produkcja ta odpowiada rocznemu zużyciu gazu przez 2 miliony gospodarstw domowych.

w oświadczeniu Energie całkowite „Wierzymy, że biogaz będzie kluczowym źródłem energii w nadchodzących latach, pomagając w dekarbonizacji sektorów przemysłu i transportu przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji CO2”.

READ  Białystok Lowlanders ponownie podpisał kontrakt z HC Troy Baker