Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Trójkąt smutku” zdobył Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes

„Trójkąt smutku” zdobył Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes

„Trójkąt smutku” szwedzkiego reżysera Robina Ostlunda zdobył w sobotę Złotą Palmę dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Filmowym w Cannes.

„Kiedy zaczęliśmy robić ten film, myślę, że mieliśmy jeden cel – naprawdę spróbować zrobić ekscytujący film dla widzów i zapewnić prowokujące do myślenia treści” – powiedział Ostlund.

„Chcieliśmy, żeby się bawili, chcieli, żeby zadawali sobie pytania, chcieliśmy, żeby wyszli po koncercie i mieli o czym porozmawiać” – dodał.

Odkrywając pojęcia piękna i przywileju, film wysyła dwie modelki w luksusowy rejs – tylko po to, by utknąć na bezludnej wyspie z garstką pracowników i gości miliarderów. Gospodyni toalety udowodniła, że ​​ma najlepsze umiejętności przetrwania, a struktury społeczne zostały przewrócone.
„W Ostlund chodzi o to, że śmiejesz się, ale też skłaniasz do myślenia” – powiedział Variety w swojej recenzji filmu. „Bez względu na to, na jakim polu się on znajduje, z pewnością będziemy postrzegać świat inaczej”.

Ostlund zdobył Złotą Palmę w 2017 roku za film Arena, satyrę na szanowanego kuratora sztuki.

Festiwal przyznał główną nagrodę dwóm filmom: „Blisko” belgijskiego reżysera Lucasa Dönetta o przyjaźni i męskości oraz „Gwiazdy w południe”, którego akcja toczy się w Nikaragui, francuskiej reżyserki Claire Denis.

Nagrodę Jury przyznano także dwóm filmom: „Osiem gór” belgijskich reżyserów Felixa van Groningena i Charlotte Vandermerch oraz „EO” belgijskich reżyserów.
Polski reżyser Jerzy Skolimowski, opowiadany oczami osła.

Dziękuję, mój osiołku, powiedział Skolimowski w swoim przemówieniu akceptacyjnym.

Południowokoreańska gwiazda Song Kang-ho zdobyła nagrodę dla najlepszego aktora za rolę w „Brokerze”, a południowokoreański reżyser Park Chan-wook zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera za swój romantyczny thriller „Decision to Leave”.

Irańczyk Zar Amir Ebrahimi, która zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę dziennikarki tropiącej seryjnego mordercę w „Holly Spider”, jest pod wrażeniem.

READ  Branża filmowa w Polsce kwitnie! - Pierwsza wiadomość

„Może to, że jestem tu dziś wieczorem, to tylko wiadomość – zwłaszcza dla kobiet, irańskich kobiet” – powiedziała na konferencji prasowej tuż po ceremonii, zapytana o widoczne wsparcie dla niej w mediach społecznościowych, ale powiedziała, że ​​nie. nie widziałem.

Francuska artystka Carole Bouquet ogłosiła nagrodę niespodziankę z okazji 75. rocznicy urodzin festiwalu. Poszła do dwóch braci, belgijskich reżyserów Jean-Pierre Dardenne i Luc Dardenne, na film „Tori i Lokita”.
W swojej 75. edycji festiwal powrócił do swojego tradycyjnego kalendarza w maju po dwóch latach pandemicznych zawirowań i zobaczył powrót imprez i pocałunków – z których oba nie były dozwolone w zeszłym roku ze względu na surowe protokoły COVID.