Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trumna przewożąca samolot przez cały czas ustanawia rekord śledzenia lotu

Samolot niesie Królowa Elżbieta IICoffin Coffin pobił rekordy, aby stać się najczęściej śledzonym lotem w historii.
Według strony internetowej Flightradar24 poświęconej śledzeniu lotów, około pięciu milionów osób śledziło online, gdy zmarła królowa została przywieziona z Edynburg do Londyn 13 września.

Liczba ta pochodzi z dwóch źródeł – 4,79 miliona osób, które śledziły lot na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej Flightradar24, a także kolejnych 296 000 osób, które śledziły lot na YouTube.

Samolot przewożący trumnę królowej Elżbiety II pobił rekordy w liczbie najczęściej śledzonych lotów w historii. Według strony śledzącej loty Flightradar24, około pięciu milionów ludzi śledziło globmastera RAF C-17 lecącego w trumnie Jej Królewskiej Mości. (Andrew Matthews/Paul/AFP/Getty Images)
To bije poprzedni rekord, który został osiągnięty dopiero w zeszłym miesiącu podczas kontrowersyjnej wizyty przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi w Tajwan.

Lot jej samolotu do Tajpej śledziło około 2,9 miliona osób.

Samolot Królewskich Sił Powietrznych przewożący królową spędził w locie godzinę i 12 minut.

procesja i bir

Ostatnia podróż królowej

Wylądował na stacji wojskowej RAF Northolt około sześciu mil od lotniska Heathrow w Wielkim Londynie.

Z Northolt trumnę królowej zabrano do Pałacu Buckingham.

Trumna zostanie przewieziona do Westminster Hall of Parliament, gdzie królowa pozostanie w stanie aż do pogrzebu w poniedziałek 19 września w Opactwie Westminsterskim.

Nosiciele trumny z Królewskiej Eskadry Kolorów (63. pułk RAF), którzy przenieśli trumnę królowej Elżbiety II do Royal Hearse po wyjęciu jej z C-17 w bazie sił powietrznych RAF Northault 13 września, po lewej.
Nosiciele trumny z Królewskiej Eskadry Kolorów (63. pułk RAF), którzy przenieśli trumnę królowej Elżbiety II do Royal Hearse po wyjęciu jej z C-17 w bazie sił powietrznych RAF Northault 13 września, po lewej. (Andrew Matthews/Paul/AFP/Getty Images)
Nancy Pelosi nie weźmie jednak udziału? Prezydent Joe Biden I pierwsza dama Jill Biden.

Flightradar24 to jedno z wielu coraz bardziej popularnych narzędzi do śledzenia samolotów. Strona wystartowała w Szwecji w 2006 roku i została udostępniona publicznie trzy lata później.

Jego pierwszy znaczący moment zainteresowania głównego nurtu nastąpił w 2010 roku, kiedy erupcja wulkanu Eyjafjallajokull na Islandii uziemiła i przekierowała tysiące lotów przez Europę i Amerykę Północną.

Ian Pechenek, dyrektor ds. komunikacji witryny, powiedział CNN Travel, że wzrost ruchu „był zdecydowanie naszym pierwszym wypadem na międzynarodowe wydarzenia i jak wyświetlanie ruchu lotniczego widzom w czasie rzeczywistym może wpłynąć na to, jak ludzie myślą o wiadomościach ze świata”.

Przed wizytą Pelosi na Tajwanie najpopularniejszą wyszukiwarką lotów na Flightradar24 była podróż przywódcy opozycji Aleksieja Nawalnego do Rosji, gdzie zostałby uwięziony po przybyciu w 2021 roku.

Personel Flightradar24 wiedział, że ostatni lot królowej prawdopodobnie będzie bardzo popularny.

Ich zespół starał się zapewnić jak największą stabilność witryny, ale masowy napływ nowych użytkowników okazał się wyzwaniem technicznym.

„Ten natychmiastowy masowy wzrost znacznie przekroczył to, czego się spodziewaliśmy” – napisał Pechenek w poście na blogu.

„W sumie przetworzyliśmy 76,2 miliona żądań związanych z samym tym lotem – to dowolna czynność użytkownika, taka jak kliknięcie ikony lotu, kliknięcie informacji o samolocie w lewym polu lub modyfikacja ustawień” – dodał.

Dziesięciu „zwykłych” Australijczyków zostało zaproszonych na pogrzeb królowej

Oczekuje się, że ta historia wyszukiwania lotów pozostanie niezmieniona przez „wydłużony okres”.

Podczas swojego siedmioletniego panowania królowa Elżbieta podróżowała po świecie, składając królewskie wizyty w tak odległych miejscach, jak Bermudy, Nepal, Ghana, Meksyk, Pakistan, Australia i Rosja.

Jeden z jej ostatnich znaczących występów miał miejsce w maju tego roku, kiedy uczestniczyła w dniu otwarcia Elizabeth Line, nowej linii londyńskiego metra nazwanej na jej cześć.

READ  W cieniu Trumpa: David Drucker recenzuje republikańskich biegaczy i jeźdźców z 2024 r. | książki