Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trump przyrzekł, że jeśli zostanie wybrany, zniweczy azjatyckie porozumienie handlowe, o które zabiegał Biden

Trump przyrzekł, że jeśli zostanie wybrany, zniweczy azjatyckie porozumienie handlowe, o które zabiegał Biden

FORT DODGE, Iowa, 18 listopada (Reuters) – Donald Trump, główny kandydat Partii Republikańskiej w wyścigu o nominację na prezydenta, powiedział w sobotę, że unieważni transpacyficzną umowę handlową zaproponowaną przez prezydenta USA Joe Bidena, jeśli wygra wybory w 2024 r. udaje się. . Powrót do Białego Domu.

W rozmowie ze zwolennikami w Iowa Trump powiedział, że jest przeciwny regionalnej umowie handlowej, którą administracja Bidena negocjuje z 13 innymi krajami, argumentując, że wydrąży ona amerykańską produkcję i doprowadzi do utraty miejsc pracy.

Rozmowy na temat handlowych sekcji Ram Gospodarczych Indo-Pacyfiku (IPEF), których celem jest zaoferowanie regionowi alternatywy dla rosnącego wpływu handlowego Chin, w ostatnich dniach uległy zahamowaniu po tym, jak niektóre kraje, w tym Wietnam i Indonezja, odmówiły podjęcia zdecydowanych działań w zakresie prawa pracy . i standardy środowiskowe.

Trump, który po objęciu urzędu w styczniu 2017 r. wycofał się z umowy handlowej o Partnerstwie Transpacyficznym (TPP) zawartej z wieloma tymi samymi krajami, powiedział, że natychmiast „anuluje” to, co nazwał „TPP 2”. objąć urząd.

„Pod rządami następnej administracji… plan Bidena dotyczący «Partnerstwa Transpacyficznego II» umrze pierwszego dnia” – powiedział Trump podczas wydarzenia związanego z kampanią w Fort Dodge, około 150 kilometrów na północ od Des Moines.

„To jest gorsze od pierwszego, grozi zmiażdżeniem rolników i producentów kolejną masową globalistyczną brutalnością mającą na celu zwiększenie outsourcingu w Azji”.

Administracja Bidena miała nadzieję sfinalizować kluczowe rozdziały swojej inicjatywy handlowej IPEF przed spotkaniem Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w tym tygodniu. Zobowiązała się do kontynuowania negocjacji w sprawie ambitnego porozumienia, ale presja w roku wyborczym i opór niektórych krajów wobec twardych zobowiązań sprawiają, że zawarcie porozumienia jest mało prawdopodobne, twierdzą eksperci ds. handlu i grupy biznesowe.

READ  Tinder ujawnia, że ​​samotni milenialsi powinni umawiać się z osobami, dla których zdrowie psychiczne jest priorytetem

(Reportaż: Nathan Lane w Fort Dodge w stanie Iowa; przygotowanie: Mahomet do biuletynu arabskiego) Redakcja: Chizu Nomiyama

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę