Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trwa budowa najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce.  Jest to 220 m

Trwa budowa najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce. Jest to 220 m

W Rzeszowie powstaje najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Inwestycję Olszynki Park realizuje deweloper APKLAN. Pierwotnie planowano budowę niskiego drapacza chmur, jednak ostatecznie plan zmieniono i dobudowano kilka pięter, co dało łączną wysokość 220,67 m.

Zdecydowanie najwyższymi budynkami mieszkalnymi w Polsce są wrocławski Sky Tower (212 m) i warszawska Złota 44 (192 m). Pierwsze miejsce na podium wkrótce zajmie Rzeszów. To właśnie tam powstaje inwestycja Olsingy Park, na którą składają się dwa budynki mieszkalne. Ich projekt powstał w pracowni AT Architekci.

Olszynki Park to zespół o różnorodnych funkcjach, ale o charakterze głównie mieszkaniowym. Oprócz mieszkań powinny znaleźć się tu przestrzenie biurowe, handlowo-usługowe. W części podziemnej wybudowano garaż wielopoziomowy.

Budynki zlokalizowane są na południowych przedmieściach Śródmieścia, w pobliżu rzeki Wisłach, przy ulicy Kilara. Najwyższa wieża będzie miała 41 kondygnacji, a dolna 18, w których znajdą się łącznie 292 mieszkania. Największe mieszkania mają powierzchnię 300 metrów kwadratowych. W kompleksie znajdzie się basen, strefa spa z siłownią, restauracje i kawiarnie.

Park Olszynki wpisuje się w nową dominującą cechę w krajobrazie Rzeszowa. Wraz z budynkami w budowie (i jeszcze nie zaprojektowanymi) w pobliżu Mostu Fort stworzy współczesną panoramę miasta.

Rozmiar najwyższego budynku wygląda inaczej z każdej strony. W środkowej części posiada charakterystyczną wypukłość, którą podkreśla srebrna powłoka. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec tego roku, gdyż prace budowlane zostały już zakończone.

Źródło: Parku OlszynkiApklan

Czytaj więcej: Drapacz chmur | Ressow | miasto | Zainteresowania | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie

Nowe wizualizacje:

Źródło: dziennik budowy olszynkipark.pl

Wizualizacje, które wydaliśmy w 2020 roku:

READ  Abonamenty 5G w Polsce osiągną do 2027 roku prawie 50 proc