Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trzeba wierzyć w szaloną historię największych liczb Tetris na świecie

Trzeba wierzyć w szaloną historię największych liczb Tetris na świecie

YouTuber i dokumentalista gier wideo Summoning Salt zrobił karierę dzięki kronikowaniu fascynujących opowieści o zawodach i osiągnięciach w wyścigach dragsterów. Jest tak dobry w przedstawianiu dramatu nieodłącznie związanego z tymi konfliktami, że jego filmy wideo regularnie gromadzą miliony wyświetleń, niezależnie od tego, czy jest narratorem. Historia Super Mario Bros. 3 rekordy świata Lub Rekordy świata w Wii Sports Resort Golf. Najbardziej zaskakujące może być jednak jego najnowsze wideo. Chodzi o historię rekordów świata (i innych niesamowitych osiągnięć) w NES Tetris i absolutnie nie można tego przegapić.

Nie chcę mówić zbyt wiele na temat faktycznej historii przedstawionej w filmie, ponieważ duża część przyjemności oglądania polega na sposobie, w jaki Summoning Salt wyjaśnia wszystko widzom, przenosząc koncepcje, które mogą wydawać się nieco techniczne lub odstraszające, na inne -graczy (lub nawet ludzi, którzy nie są zaznajomieni ze specyficznymi dziwactwami NES Tetris) i sprawiają, że wszystko jest jasne, przystępne i bardzo ekscytujące. Niczym wielki komentator sportowy, który chce mieć pewność, że wszyscy oglądający będą mogli docenić akcję rozgrywającą się na boisku, nawet jeśli nie znają pierwszego kopnięcia do kosza z gry, Summoning Salt jest świetnym przewodnikiem po wszystkich jego niesamowitych osiągnięciach jego wideorelacja.

Wyjdź poza NES Tetris

Pozwólcie jednak, że powiem kilka słów, aby przygotować scenę. Na początku sagi, którą Summoning Salt opowiada na podstawie archiwalnych zapisów najlepszych wyników w Tetris ze źródeł takich jak wydanie Nintendo Power z 1992 r. i czatów online z około 2005 r., wśród graczy panowały wątpliwości, czy uda się osiągnąć wynik 999 999. Dzieje się tak dlatego, że gdy osiągniesz poziom 29, gra zaczyna się toczyć tak szybko, że było jasne, że programiści chcieli powiedzieć w ten sposób: „Tutaj gra się kończy”; Gra (przynajmniej w normalny sposób) nie pozwalała na wystarczająco szybkie przesuwanie elementów, aby umiejętnie je ułożyć, więc gra natychmiast się kończyła. Z tego powodu poziom 29 został nazwany „Kill Screen”, nawet jeśli był od niego inny Zabij ekrany w innych grach Takie jak arcade Pac-Man i Donkey Kong, w których występuje jakiś błąd lub inna dziwność, która uniemożliwia dalszą grę. Nie było jasne, czy możliwe będzie zebranie 999 999 punktów – największej liczby, jaką może wyświetlić okno wyników gry – przed osiągnięciem ekranu zakończenia gry i koniecznością zakończenia gry.

Jednak to, co następuje po trwającym 1 godzinę i 50 minut filmie, jest tak zdumiewające i przemieniające, że pod koniec postrzeganie przez ludzi tego, co jest możliwe w Tetrisie, zostało całkowicie zatarte i przekształcone, wraz z pojawieniem się nowego rozumienia gry i jej rozgrywki. Prowadzi do całkowitej zmiany morza. Na przykład w pewnym momencie zmiana sposobu, w jaki gracze w społeczności Tetris trzymali kontroler NES i manipulowali nim, całkowicie zniszczyła postrzegane bariery dotyczące tego, jak daleko ludzie mogą posunąć się w grze. Dość powiedzieć, że nie ma już wątpliwości, że ludzie mogą uzyskać dostęp na dziesiątki sposobów, znacznie przekraczających 999 999 w NES Tetris. To, jak dotarliśmy do tego punktu, to wielowiekowa historia, pełna nie tylko niezwykłych innowacji i osiągnięć, ale także nowych przeszkód. Na przykład, jeśli wystarczająco zagłębisz się w Tetris, na blokach zaczną pojawiać się rozmyte, niezamierzone palety kolorów, co sprawi, że w przypadku niektórych z nich bardzo trudno będzie dostrzec akcję. To jedna z tych rzeczy, z którymi musisz się uporać, gdy wypychasz grę poza to, co przewidywali pierwotni programiści, że gracz osiągnie.

Nie przejmuj się też 110-minutowym czasem działania. Może się wydawać, że inwestowanie dużej ilości czasu w film o ludziach podbijających liczby w grze wideo, ale jest tu tyle samo dramatu, co w świetnym dokumencie sportowym. A jedną z naprawdę interesujących rzeczy w tej historii jest to, że to jeszcze nie koniec. Krótko po premierze filmu Summoning Salt zawodowy gracz w Tetris, MylesTheGreat, transmitował swoją rozgrywkę, ale zdecydował się to zakończyć. Właśnie w tym momencie na czat wezwano samego Salta. „jeszcze raz!” Powiedział. Miles niechętnie się zgodził i, jak widać, rozegrał absolutnie niesamowity mecz To jest jego film na YouTube, odpowiednio zatytułowany „SummoningSalt powiedział„ jeszcze jedna gra ”i zepsułem TETRIS”. Historia Tetrisa jest absolutnie banalna. Jego przyszłość może być jeszcze bardziej brutalna.

READ  Pikmin 4 sprawia wrażenie miękkiego restartu uroczej serii strategii