Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mozilla wprowadza przeglądarkę Firefox 126 – Thurrott.com

Mozilla wprowadza przeglądarkę Firefox 126 – Thurrott.com

Przepraszam, że spóźniłem się ze zgłoszeniem tej kwestii, Mozilla udostępniła tę informację Ognisty lis Wersja 126 została wypuszczona kiedyś, z kilkoma przydatnymi nowymi funkcjami.

Wersja Firefoksa 126.0 [was] Po raz pierwszy zaprezentowano go użytkownikom Release Channel 14 maja 2024 r. Informacje o wydaniu wyjaśniają.

Inteligencja systemu Windows w Twojej skrzynce odbiorczej

Zapisz się do naszego nowego, bezpłatnego biuletynu, aby w każdy piątek otrzymywać trzy wskazówki dotyczące oszczędzania czasu – I Zdobądź bezpłatne egzemplarze przewodników terenowych Paula Thurrotta dotyczących systemów Windows 11 i Windows 10 (zwykle 9,99 USD) jako specjalny prezent powitalny!

*Wybierz wymagane pola

Oto główne nowe funkcje:

Ulepszenia „Transkrypcja bez śledzenia lokalizacji”. Ta doskonała funkcja, dostępna w menu kontekstowym przeglądarki Firefox po kliknięciu prawym przyciskiem myszy określonego adresu URL w pasku adresu, umożliwia skopiowanie czystej kopii adresu URL do schowka wraz z wszelkimi informacjami o śledzeniu. Został zaktualizowany w przeglądarce Firefox 126, aby obsługiwał zagnieżdżone adresy URL, a teraz blokuje ponad 300 parametrów śledzenia, wiele z „głównych witryn handlowych”.

Ulepszenia dekodowania z akceleracją sprzętową AV1. Firefox może teraz korzystać z możliwości sprzętowego dekodowania AV1 na komputerach Mac z procesorem M3.

Obsługa rozdzielczości Super Video NVIDIA RTX (VSR) i RTX Video HDR. Firefox obsługuje teraz VSR w celu ulepszenia i wyostrzenia filmów o niskiej rozdzielczości po przeskalowaniu oraz RTX Video HDR w celu automatycznej konwersji treści wideo SDR na bardziej żywe wideo HDR10 w czasie rzeczywistym. Te dwie funkcje wymagają co najmniej procesora graficznego NVIDIA RTX z serii 20, systemu Windows 10/11 w wersji 64-bitowej i sterownika NVIDIA w wersji 550 lub wyższej. Możesz włączyć te funkcje w Panelu sterowania NVIDIA.

Jak zawsze, Firefox 126 zawiera także różne poprawki bezpieczeństwa.