Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trzecia próba ratowania ocalałych z rosyjskiego wulkanu Klyuchevskaya Sopka nie powiodła się, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła dziewięć

Ratownicy musieli zrezygnować z kolejnej próby dotarcia do trzech pozostałych członków grupy wycieczkowej, która utknęła w wulkanie Klyuchevskaya Sopka na Dalekim Wschodzie Rosji, po tym, jak dziewięciu zginęło w drodze na szczyt.

Grupa 12 osób, w skład której wchodzą dwaj przewodnicy, wyruszyła w miniony wtorek, aby wspiąć się na wulkan o wysokości 4754 metrów.

Lokalne media podały, że po rozbiciu obozu na wysokości 3300 metrów dziewięcioro z grupy wyruszyło w sobotę, aby wspiąć się wyżej.

Śledczy twierdzą, że co najmniej pięć z tych dziewięciu spadło w sobotę na wysokości 4150 metrów.

Pozostała czwórka zmarła po tym.

Ratownicy powiedzieli, że temperatura w górach może spaść do -14 stopni Celsjusza w nocy.

W poniedziałek ratownicy próbowali dotrzeć do tych, którzy pozostali – dwóch turystów i przewodnika – w domku na wysokości 3300 metrów, gdzie schronili się.

Wielokrotne próby lądowania helikoptera na wulkanie w niedzielę nie powiodły się z powodu silnych wiatrów i gęstej pokrywy chmur.

„Wynik akcji poszukiwawczo-ratowniczej zależy od różnych czynników – warunków pogodowych, chmur popiołu na zboczach, topniejących lodowców, spływów gruzu i spadających skał” – powiedział lokalny organ obrony cywilnej.

Agencja informacyjna Interfax poinformowała, że ​​pozostali trzej członkowie grupy byli w stanie skontaktować się ze swoimi krewnymi.

Klyuchevskaya Sopka to najwyższy z ponad 160 wulkanów, których ośnieżone szczyty wznoszą się nad rosyjskim półwyspem Kamczatka.

Jest częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO, wpisanej na listę ze względu na wyjątkowe naturalne piękno.

Ratownicy twierdzą, że góra, której powierzchnia jest pokryta stosami skał wulkanicznych zmieszanych ze śniegiem i lodem, jest szczególnie niebezpieczna dla wspinaczy ze względu na swoją wysokość i ryzyko wybuchu wulkanu.

Śledczy wszczęli śledztwo przeciwko dyrektorowi firmy turystycznej z siedzibą w Nowosybirsku

ABC/Reuters

READ  Zakażenie zmienne Deltacron: Komisarz ds. Zdrowia Publicznego w Chicago wyjaśnia, dlaczego nie przejmuje się doniesieniami o szczepie COVID