Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trzęsienie ziemi o sile 4,8 uderza w Nową Zelandię

Trzęsienie ziemi o sile 4,8 stopnia nawiedziło Nową Zelandię w czwartek, a setki Nowozelandczyków odczuło to trzęsienie.

Trzęsienie ziemi nawiedziło około 15 kilometrów na północny wschód od Turyngii, na Wyspie Północnej, o godzinie 12.23 czasu lokalnego.

Pocisk uderzył z głębokości około 5 kilometrów na południowym krańcu jeziora Taupo, a mieszkańcy pobliskiej dzielnicy Motowaba powiedzieli, że czuli, jak drżą ich domy.

Związane z: Nowa Zelandia dotknięta czterema trzęsieniami ziemi, ostrzeżenie przed tsunami

Ponad 1600 osób zgłosiło w GeoNet odczucie trzęsienia w ciągu 20 minut, a 37 okolicznych mieszkańców stwierdziło, że wstrząsy były „silne”.

Powiedział lokalny Motuoapa – Matt West – Rzeczy Udało mu się trzymać telewizor, podczas gdy jego ściany się trzęsły.

„Udało mi się tego trzymać” – powiedział.

„A to było tylko 4,8, wyobraź sobie, że mamy większy”.

Setki innych osób korzystających z GeoNet zgłosiło, że drżenie było łagodne lub umiarkowane.

Dwie osoby stwierdziły, że drżenie, które odczuwali, było „ekstremalne”, podczas gdy cztery inne stwierdziły, że odczuwały „skrajne” drżenie.

Około godziny później, na tej samej głębokości, w pobliżu, około 20 kilometrów na północny wschód od Turyngii, uderzyło drugie trzęsienie ziemi o sile 3,8.

Burmistrz Taupo, David Triwavas, powiedział, że w tym momencie nie było żadnych doniesień o uszkodzeniach.

Mieszkańcy szybko wskoczyli do Internetu i tweetowali o wstrząsach, które odczuwali.

Pojawia się po kilku trzęsieniach ziemi, które nawiedziły region w nocy, a GeoNet zarejestrował dziewięć trzęsień ziemi, wszystkie zlokalizowane w promieniu 5 kilometrów od Taupo – między 2,0 a 2,9 stopnia.

Mieszkaniec twierdził, że trzęsienie ziemi o długości 4,8 km było piątym, jakie odczuwano we wczesnych godzinach czwartkowego poranka.

Kolejne trzęsienie ziemi. kołysanie i grzechotanie; Piąty, który czuję od pierwszej w nocy”.

„To niepokojące, że istnieje grupa trzęsień ziemi… Cały czas mamy łagodne trzęsienia ziemi, które trudno odróżnić od dudniących przejeżdżających ciężarówek. [But the] Wraz z nimi poruszała się ziemia”.

READ  Eksperci twierdzą, że szybki spadek liczby przypadków COVID-19 Omicron sugeruje, że szczyt w RPA może się skończyć