Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bali zostanie otwarte dla międzynarodowych podróżników w lipcu 2021 r.

Indonezja ogłosiła, że ​​w ciągu kilku tygodni ponownie powita międzynarodowych turystów, w tym wakacyjny hotspot na Bali, ponieważ stara się uruchomić swój niespokojny przemysł turystyczny.

Prezydent Indonezji Joko Widodo powiedział, że granice kraju zostaną częściowo ponownie otwarte w lipcu, a miejsca docelowe Bali, Batam i Bintan staną się „regionami lokomotyw”, które ożywią gospodarkę turystyczną całego kraju.

W oświadczeniu ministerstwa turystyki tego kraju stwierdzono, że plan zostanie zrealizowany „jeśli pandemia zostanie potraktowana zgodnie z oczekiwaniami”.

„W ramach przygotowań rząd wdrożył zakrojony na szeroką skalę program szczepień dla grup docelowych, w tym pracowników turystycznych” – czytamy w oświadczeniu.

„Ponadto rząd uruchomił również program certyfikacji higieny, zdrowia, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju środowiska w całym sektorze turystycznym w Indonezji”.

Ogłoszenie zostało ogłoszone na Arabian Travel Market (ATM) Dubai 2021, wydarzeniu branży turystycznej, w którym wzięło udział prawie 200 krajów, w Dubaju i ok. 20 tys.

Związane z: Australijski zakaz podróżowania jest gorszy niż Arabia Saudyjska

„Uczestnicząc w Arabian Travel Market Dubai 2021, wiodącym globalnym wydarzeniu w dziedzinie turystyki wyjazdowej, udowadniamy, że Indonezja jest pewna utrzymania swojej pozycji jako światowej klasy destynacji” – powiedziała Nia Niskaya, wiceminister marketingu turystycznego.

Jednak podczas gdy Bali może ponownie otworzyć swoje granice dla międzynarodowych przybyszów, Australijczycy nie będą mogli odwiedzać, dopóki rząd federalny nie zniesie zakazu podróżowania za granicę.

To nie pierwszy raz, kiedy spragniona turystyki Bali próbuje ponownie otworzyć swoje podwoje dla zagranicznych gości.

plan dla Powitanie z powrotem zagranicznych przyjazdów przerwane we wrześniu Z powodu trwającego zakazu podróżowania i krajowego wzrostu liczby przypadków Covid-19.

Brak turystów, zwłaszcza z Australii, zdziesiątkował gospodarkę Bali, która w 80 procentach jest uzależniona od turystyki.

Mrożące krew w żyłach relacje z wnętrza bezludnej wakacyjnej wyspy Opisz puste kurorty, zamknięte firmy i niegdyś zatłoczone lotnisko w Denpasar, w dużej mierze puste.

READ  Dwoje z sześciorga dzieci zginęło w wyniku wybuchu miny w Senegalu | Senegal

Wyspa wdrożyła szereg środków w celu stłumienia epidemii Covid-19, w tym obowiązkowe maski w miejscach publicznych, które są traktowane tak poważnie, że wpływowy media społecznościowy z Rosji był Niedawno został deportowany za złamanie zasady w supermarkecie.

Ale wiadomość o ponownym otwarciu granicy w Indonezji pojawia się, gdy eksperci ostrzegają, że kraj znajduje się na krawędzi nowej epidemii, prawdopodobnie z powodu niedawnych dużych spotkań Eid al-Fitr, które oznaczały koniec Ramadanu w zeszłym miesiącu.

Pisanie Rozmowa DzisiajNaukowcy Tim Lindsey i Max Walden z University of Melbourne powiedzieli, że plany powstrzymania potencjalnie powszechnego wydarzenia Eid al-Fitr w tym roku mogły się nie powieść.

Tradycyjnie w tym czasie miliony muzułmanów wracają do swoich rodzinnych wiosek, aby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi – ​​masowa impreza znana jako modik. Obawiając się powtórki z zeszłego roku, kiedy liczba dziennych przypadków wzrosła o 93 procent po MODEC, rząd zakazał podróży w tym roku – po raz drugi próbował powstrzymać MODEC, napisali.

Ale, jak to często bywa w Indonezji, istniał poważny brak egzekwowania przepisów i krążenie, nawet jeśli liczby spadły. Grupy WhatsApp są w ogniu, aby uniknąć policyjnych punktów kontrolnych.

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni Indonezyjczycy stopniowo wracali do miast, co wzbudziło obawy przed poważną epidemią.

„Dzieje się tak w sąsiedniej Malezji, gdzie rząd ogłosił całkowite zablokowanie kraju po Eid, ponieważ kolejne dni rekordowych infekcji podskoczyły do ​​łącznej liczby przypadków powyżej 550 000”.

Profesor Lindsey Walden z Centrum Prawa Azjatyckiego w Melbourne Law School zwróciła uwagę na niewiarygodne dane dotyczące Covid-19 w Indonezji i niskie wskaźniki testów w kraju, ponieważ nie były one bezpłatne i odpowiadały na mniej dokładne szybkie testy antygenowe.

Indonezja jest krajem Azji Południowo-Wschodniej najbardziej dotkniętym pandemią, z ponad 1,7 milionami potwierdzonych przypadków i 48 000 zgonów, według Reutera.

READ  Naukowcy z National Oceanic and Atmospheric Administration twierdzą, że lipiec był najgorętszym miesiącem na świecie