Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trzęsienie ziemi w Turcji: Kolejne trzęsienie ziemi o sile 5,5 w skali Richtera nawiedziło kraj

Trzęsienie ziemi w Turcji: Kolejne trzęsienie ziemi o sile 5,5 w skali Richtera nawiedziło kraj

Kolejne potężne trzęsienie ziemi nawiedziło Turcję zaledwie kilka tygodni po katastrofie, w której zginęło ponad 50 000 osób.

Potężne trzęsienie ziemi o sile 5,5 w skali Richtera nawiedziło w sobotę środkową Turcję, gdy zniszczony kraj próbuje się odbudować po serii strasznych trzęsień ziemi w tym miesiącu.

Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne poinformowało, że trzęsienie miało miejsce na głębokości 10 km po kolejnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło turecką prowincję Hatay w czwartek. słońce raporty

Zaledwie kilka dni przed poniedziałkiem kilka osób zginęło, a setki zostało rannych, gdy dwa kolejne trzęsienia ziemi nawiedziły granicę turecko-syryjską.

Ostatnie trzęsienia ziemi nastąpiły po dwóch katastrofalnych trzęsieniach ziemi, które spustoszyły kraj 6 lutego, powodując przesiedlenie ponad miliona ludzi i śmierć ponad 50 000 osób.

Trzęsienia ziemi, które nawiedziły sąsiednią Syrię, zniszczyły również budynki i infrastrukturę.

Liczba ofiar śmiertelnych tragedii wciąż rośnie, ponieważ z gruzów zburzonych budynków wydobywa się coraz więcej ciał.

Katastrof i Zarządzania Kryzysowego poinformowało w piątek, że liczba ofiar śmiertelnych trzęsień ziemi w Turcji wzrosła do 44 218.

Ponieważ zgłoszona liczba ofiar śmiertelnych w Syrii wzrosła do 5914, całkowita liczba ofiar śmiertelnych w obu krajach wzrosła do ponad 50 000.

Turecki minister spraw wewnętrznych Suleyman Soylu powiedział w środę w wywiadzie dla państwowego nadawcy TRT, że zespoły przeszukują dwa budynki w najbardziej dotkniętej prowincji Hatay w poszukiwaniu kolejnych ciał.

Powiedział, że poszukiwania w innych miejscach dobiegły końca.

Ponad 160 000 budynków, w których znajduje się 520 000 mieszkań, zawaliło się lub zostało poważnie uszkodzonych podczas trzęsień ziemi, które wystąpiły w odstępie kilku godzin 6 lutego.

Prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział, że budowa około 200 000 mieszkań w 11 dotkniętych trzęsieniem ziemi prowincjach w Turcji rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

W zeszłym tygodniu nastoletnia dziewczyna została wyciągnięta żywcem spod gruzów po 248 godzinach uwięzienia.

READ  Kobieta rzuca koniem Gwardii Królewskiej

17-letnia Alina Olmes została znaleziona wśród wraku zawalonego budynku mieszkalnego przez ratowników, którzy przeżyli ponad 10 dni po katastrofie.

NATO zobowiązało się wysłać ponad 1000 kontenerów, które mają służyć jako tymczasowe schronienie dla co najmniej 4000 osób przesiedlonych w wyniku trzęsienia ziemi.

Ten artykuł ukazał się pierwotnie słońce Reprodukowane za zgodą