Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trzy rzeczy z Denise Scott: „Straciłem je w pożarze – ogień, który sam wznieciłem” |  Australijski styl życia

Trzy rzeczy z Denise Scott: „Straciłem je w pożarze – ogień, który sam wznieciłem” | Australijski styl życia

MInny i Syn powracają na nasze ekrany – ale nie mówimy tu o powtórkach. ABC stworzyło nową wersję klasycznego australijskiego serialu rodzinnego, tym razem z Mattem O’Kane’em w roli faceta od gier wideo, który wraca do domu po rozstaniu, i Denise Scott w roli jego owdowiałej matki, Maggie.

Dla Scotta jest to najnowszy występ w trwającej od kilkudziesięciu lat karierze w radiu, telewizji i stand-upie. Jednak pomimo dużego doświadczenia Scott wie, że Ruth Cracknell, która grała Maggie w oryginalnym serialu, jest trudna do naśladowania.

Aby uspokoić nerwy związane z przyjęciem słynnej roli, zajmuje się ogrodnictwem – używając swoich ulubionych nożyczek. Tutaj komik opowiada nam o tych cennych nożyczkach i historiach o dwóch innych ważnych przedmiotach.

Co uratowałbym z mojego domu, gdyby wybuchł pożar?

Grafika wykonana przez moją córkę, Bonnie Lane. To artystka wizualna, która przez wiele lat prowadziła ekscytujące i zdecydowanie dzikie życie w Berlinie, Los Angeles i Nowym Jorku (nigdy nie pytałam o szczegóły, bojąc się odpowiedzi – w końcu jestem jej matką).

Jakiś czas temu przyjechała do domu z wizytą, a jej tata i ja zamówiliśmy dzieła sztuki. Bonnie zniknęła w naszej chatce na tyłach i pojawiła się ponownie pięć tygodni później z najwspanialszym dziełem, które przedstawia XVIII-wieczną kobietę siedzącą spokojnie i wykonującą robótki ręczne, podczas gdy odcięta głowa mężczyzny spoczywa na podłodze w rogu.

„Jest niezastąpiony i Bóg jeden wie, że kosztował nas fortunę”: haftowana grafika autorstwa córki Scotta, Bonnie Lynn

Wygląda jak obraz, ale w rzeczywistości składa się z tysięcy maleńkich koralików, które Bonnie starannie przykleiła do płótna. To niesamowite i niezastąpione, i Bóg jeden wie, że kosztowało nas fortunę.

Dla mnie najbardziej przydatna rzecz

MY Scissors — jaskrawoczerwone uchwyty, duże czarne ostrza, dobra jakość i brak oszczędności. Jak zawsze mówiłem, jaki jest sens posiadania tanich nożyczek?

READ  Brad Pitt płaci 57 milionów dolarów za zabytkowy dom w Kalifornii

Szaleję za przycinaniem. Prawdę mówiąc, w chwilach dużego stresu – na przykład gdy ma się rozpocząć premiera programu telewizyjnego, w którym grasz, a nie jesteś Ruth Cracknell – zdarza mi się wycinać żywe beże z trawnika przed domem. Fajne jest to, że ogród zawsze tętni życiem i odżywa, czasem lepiej niż kiedykolwiek. Mam nadzieję, że moja kariera może zrobić to samo.

Przedmiot, którego utraty głęboko żałujesz

Zbiór moich pamiętników, pisanych odręcznie w notesach Spirax w latach 70. XX wieku, z okresu od 18. roku życia do 24. roku życia. To były burzliwe czasy. Katastrofy w związkach, katastrofy w karierze – moje życie było wielkim bałaganem i zamiast komukolwiek o tym mówić, zapisywałam każdy szczegół w tych notatnikach. Zrobiłem nawet mały rysunek odręczny!

Straciłem je w pożarze. Ogień, który rozpaliłeś. W podwórkowym krematorium domu moich rodziców na przedmieściach, bo gdzieś przeczytałam, że spalenie ich mnie wyzwoli.

Mama próbowała mnie powstrzymać: „Nie rób tego, Denise. Może kiedyś zechcesz napisać książkę…”

Z perspektywy czasu zdałem sobie sprawę, że nieśmiały wyraz twarzy mojej mamy wskazywał, że już ją przeczytała i uznała, że ​​warto ją przeczytać.

Kiedy książki płonęły, nie czułem się wolny. Poczułem się jak idiota. Naturalnie nie mogłem wyrazić swoich uczuć w formie pisemnej na ich temat – po prostu spaliłem wszystkie swoje pamiętniki.