Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trzy tysiące lat tęsknoty opowiada cudowne historie fantazji, miłości i tragedii

Czym są filmy, jeśli nikt inny nie mówi o wielkiej tradycji opowiadania historii?

Siedzimy w kinie zafascynowani, z zamkniętymi oczami na ekranie, otoczeni historią, która albo przeniesie nas w inne miejsce, albo wybrzmi na poziomie osobistym. Pomaga nam zrozumieć nasze życie i świat.

George Miller Trzy tysiące lat tęsknoty Zalana tą samą wielką miłością włóczki.

Wspaniała opowieść o Alithei jest oprawiana przez Tildę Swinton, badaczkę narracji, która uczestniczyła w konferencji w Stambule. Po wyjściu na scenę z powodu – wszystkiego – wizji istot nadprzyrodzonych, ona i jej koleżanka przeglądają miejskie targowiska.

W małym sklepie pełnym bibelotów podnosi uszkodzoną przez pożar niebieską szklaną butelkę. Jest w nim coś, co mnie pociąga. Wróciła do swojego pokoju hotelowego, kiedy próbuje wyczyścić miskę, górna pokrywa leci, a pokój wypełnia się wirującym fioletowym dymem, a potem… ginem.

Gin (Idris Elba), to dżin dla każdego, kto dorósł AladynRobi to, czego nie może zrobić dżin — Alithea składa trzy życzenia, aby spełnić pragnienia jej serca.

Jako gawędziarka Alithea ma pomysł lub dwa o tym, jak magiczne mity spełnienia życzeń idą i naturalnie się opierają. Przekonała się też, że jest z siebie zadowolona i niczego więcej nie pragnie. Nie chce też zachwiać równowagi swojego życia.

Ale dżinn może się wznieść tylko wtedy, gdy spełni Alethię jej trzy życzenia, więc zaczyna opowiadać jej historie swoich dawnych mistrzów i dramat, dlaczego nigdy nie osiągnął swojego celu.

W tych historiach film Millera budzi się do życia. Są sugestywnymi wątkami fantazji, magii, psot, miłości, nienawiści i tragedii.

Pierwsza ma miejsce na dworze królowej Saby, gdzie dżiny zostają udaremnione przez króla Salomona. Inna historia mówi, że dżiny są w służbie chorej z miłości konkubiny w czasach Imperium Osmańskiego. Trzeciego odkryła go nieszczęśliwa żona kupca, uwięziona na strychu z pragnieniem pomysłów i wiedzy.

READ  pogoda człowiek nie jest biznesem wielokulturowego dnia czarnego kraju

Te żywe wyprawy do różnych światów Trzy tysiące lat tęsknoty u szczytu. Wydaje się, że przenosisz się z powrotem do swojego dzieciństwa, a najbardziej utalentowany gawędziarz jest przed tobą, zafascynowany ich historiami i umiejętnościami snucia największych wątków, tak jakby nie było niczego poza tą historią.

Niezwykłe umiejętności filmowe Millera sprawiają, że zatracasz się tutaj w jego pracy z pełną mocą. Bogate wzornictwo, wykwintny fason i dynamiczna energia sprawiają, że każdy mały artykuł jest ekscytującym przeżyciem.

gdzie Trzy tysiące lat tęsknoty Poślizgnięcia w kadrowaniu historii. Nie ma to negatywnego wpływu na występ ani Swintona, ani Elby, ale ten ostatni akt wydaje się pospieszny, a związek między tymi wspaniałymi anegdotami a ogólną historią wydaje się wątły.

Brakuje powrotu do historii Alithei i dżina, spowalniając akcję stworzoną przez poprzednią część filmu.

nadal, Trzy tysiące lat tęsknoty Ma wiele do polecenia i każdy, kto lubi dobrą historię, doceni zdolność Millera do opowiedzenia wielu, a nie tylko jednej historii.

ocena: 3,5 / 5

Trzy tysiące lat tęsknoty w kinach