Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Turyści ostrzegali przed poważnym oszustwem na Bali

Turyści ostrzegali przed poważnym oszustwem na Bali

Kobieta z Bali została deportowana za instalowanie urządzeń skimmingowych w bankomatach w popularnych kurortach, a australijscy turyści zostali ostrzeżeni, aby zachowali ostrożność podczas korzystania z bankomatów.

35-letnia Ukrainka, oznaczona inicjałami BK, została w 2022 roku skazana przez Sąd Rejonowy w Denpasar na dwa lata i 10 miesięcy więzienia oraz grzywnę w wysokości 100 milionów rupii indonezyjskiej, czyli około 10 000 dolarów.

Według „Bali Sun” w zeszłym tygodniu została deportowana z wyspy do Polski w związku ze sprawą skimmingu.

Skimmer to urządzenie instalowane w czytnikach kart, które zbiera numery kart, które następnie kopiują na fałszywe karty.

„Sprawa PK jest wyraźnym przykładem zaangażowania Ministerstwa Prawa i Praw Człowieka na Bali w utrzymanie suwerenności państwa i ochronę społeczeństwa przed naruszeniami prawa” – Pramila Y. Pasaribo, szef regionalnego biura Ministerstwa Prawa i Praw Człowieka na Bali, powiedział publikacji.

„Będziemy w dalszym ciągu poprawiać koordynację z odpowiednimi agencjami i wzmacniać nadzór nad obecnością cudzoziemców w regionie Bali” – dodał.

Dzieje się tak po tym, jak najnowsze dane dotyczące deportacji wykazały, że 318 obcokrajowców odmówiono wjazdu na Bali, w tym 132 osobom, które nie posiadały indonezyjskiej wizy.

W związku z oszustwem dotyczącym bankomatów zalecono Australijczykom i turystom korzystanie z bankomatów znajdujących się w bankach lub w zaufanych lokalizacjach oraz, jeśli to możliwe, unikanie korzystania z bankomatów umieszczonych na ulicy.

Podróżni powinni szukać charakterystycznych znaków, takich jak sabotaż lub dodatkowe urządzenia odczytujące przyklejone do góry.

„Poszukaj oznak manipulacji lub funkcji, które nie pasują do reszty bankomatu, na przykład czy klawiatura jest zbyt wysoka lub czy wygląda na zbyt błyszczącą i nową”. odkrywca Radzić.

„Poszukaj także małych kamer, które można umieścić w dowolnym miejscu wokół urządzenia (które mogą służyć do przechwytywania wprowadzanego kodu PIN”).

„Jeśli zauważysz którykolwiek z tych podejrzanych znaków przy bankomacie, nie korzystaj z niego”.

READ  W czasie fali upałów w niektórych częściach Kanady zgłoszono ponad 230 zgonów

W zeszłym roku turysta ujawnił, jak oszust umieścił odręcznie napisany napis „zepsuty” na gnieździe karty bankomatu Commonwealth Bank, próbując nakłonić ludzi do skorzystania z pobliskiego bankomatu, który miał być wyposażony w urządzenie skanujące karty.

„Trzy lub cztery osoby przyszły i poszły do ​​następnego bankomatu, ale powiedziałem im, że bankomat jest dobry, więc mogli skorzystać z bankomatu CommBanku” – napisał podróżny w poście na Facebooku.

„ [man] Patrzył na mnie, jakby był zły; Gdy tylko wyszła, widziała, jak zostawił na niej kolejny ślad.

Australijczyków ostrzeżono także przed innymi oszustwami wymierzonymi w turystów, w tym „oszustwem na monety”.

Kobieta skontaktowała się na Facebooku z grupą podróżniczą dla Australijczyków odwiedzających Bali, aby wyjaśnić, jak znana rodzina, niebędąca lokalną na wyspie, pytała Australijczyków, czy mogą zobaczyć ich pieniądze, próbując ukraść im portfele.

Niezależnie od tego, gdzie podróżujesz, najważniejsza jest ostrożność w przypadku portfela i pieniędzy, powiedział Angus Kidman, ekspert ds. podróży w Finderze.

„Kradzież kieszonkowa i kradzież zawsze stanowią ryzyko w każdym popularnym regionie turystycznym” – powiedział news.com.au.

„Jeśli ktoś prosi o pokazanie twoich australijskich pieniędzy, prosta odpowiedź brzmi: „Nie noszę ze sobą żadnego towarzystwa – nie potrzebuję tu australijskiej waluty”.

„Nie psuj swojej podróży paranoją — po prostu zastosuj podstawowe, rozsądne środki ostrożności”.

Według Cover-More do innych powszechnych oszustw związanych z podróżami na Bali zaliczają się kierowcy taksówek i złodzieje małp w popularnych świątyniach.

„Nie negocjuj stawek z nieformalnymi taksówkarzami, ponieważ mogą zastosować taktykę, taką jak złamanie licznika, pojechanie dłuższą trasą lub pobranie opłaty znacznie wyższej niż obowiązująca stawka. Zamiast tego weź renomowaną, oficjalną taksówkę” – radzi Cover-More.

Oszustwa związane z wymianą walut są również powszechne w Cover – więcej wskazówek, jak zwrócić uwagę na „oficjalne” kantory, które reklamują świetny kurs, ale oferują niewłaściwą resztę, błędnie przeliczają pieniądze lub rozdają złe banknoty.

Ostrzeżenie przed jeżdżeniem po Bali nocą