Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tusk wrócił do miasta – w Polsce powinno być gorzej

Były premier Polski Donald Tusk ma kandydować na prezydenta w 2023 roku.

Były premier i były prezydent UE Donald Tusk odmówił przewodzenia opozycji w trzech wyborach w Polsce w latach 2019-2020.

Jest sprytny, że pozwala im usiąść. Partia Prawa i Sprawiedliwości (PIS) Jarosa வா w Kokszkiego wygrała wszystkie trzy, pokonując na odległym drugim miejscu swój Obywatelski System Operacyjny (PO) Duskina.

Zmierzch wyraźnie wierzył, że nie wygra, a porażka zmniejszy długofalowe aspiracje polityczne, jakie miał w kraju.

Teraz, jeśli chodzi o odwrócenie się od polskich ciast politycznych, powrót Tuska na arenę narodową nie jest zaskoczeniem.PiS jest coraz bardziej nękany bojowymi koalicjantami, skandal z udziałem Daniela Obajtka – szefa państwowego koncernu energetycznego PKN Arlene i epidemia Govt-19 po prostu nie zniknie.

Najbiedniejszy były premier kraju Mathews Moraviski miał w czwartek zwolnić ostatni lokaut Polski. Jest mało prawdopodobne, by kierowany przez niego rząd Bajsa awansował do reelekcji po jego wynikach.

Tymczasem lider opozycji Boris Budka walczy o rozprawienie się z Baisem, ponieważ nowa grupa Polka 2050 byłej gwiazdy telewizyjnej Simona Hosavuniya kradnie jego wyborców.

Zmierzch to nic innego jak operator polityczny. Wyraźnie gra w długą grę, w której Koksiyasky nie jest już jedynym rozgrywającym w mieście, a rządząca koalicja Paisa jest nadal podzielona, ​​ale w opozycji.

Osobisty urok

Wobec braku planu, agendy politycznej czy platformy, Dusk od dawna polegał na swojej osobistej charyzmie – podobnie jak Kokszki – w jednoczeniu różnych centroprawicowych ugrupowań.

Może nadszedł czas, aby ponownie zanurzyć się w politycznej wodzie i zobaczyć, co się stanie.

Pierwsza próba byłego premiera została ugryziona.

W odpowiedzi na czwartkowe przemówienie Moravekiego napisał paradoksalnie, że „nikt nie zaatakował opozycji, lekarzy ani dziennikarzy”.

Moraweki odniósł się do opozycji i prasy. „Niektórzy politycy” i „niektóre media” atakują działania rządu w walce z epidemią. Wystarczy walki polityczne. Wzywam opozycję: „Jeśli nie możesz solidarnie pracować z rządem, przynajmniej nie pogarszaj sytuacji”.

READ  Walijski Związek Rugby | Walia i terytoria

Tusk – obecnie największa ryba w małym stawie – nie mógł się oprzeć.

„Rozmawiałem dzisiaj z premierami Chorwacji, Austrii, Litwy, Łotwy, Bułgarii i Słowenii. [European] Komisja ds. Wspólnej Walki z Wirusem. Nikt nie atakował opozycji, lekarzy ani dziennikarzy. Jakoś jest inaczej – powiedział były premier Napisał na Twitterze.

Zmierzch może nie mieć ambicji politycznych, a jego słowa są wyrazem zniewagi dla rządzącej koalicji, która jest szeroko podzielana w jego ojczyźnie.

Ale jeśli zacznie myśleć o starcie o prezydenturę w 2023 r., To nie jest najgorszy czas, by zacząć głośno.


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentujemy dowolną partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo