Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Twist po księciu Harrym, organizacja charytatywna Meghan Markle oznaczona jako „przestępca”

Twist po księciu Harrym, organizacja charytatywna Meghan Markle oznaczona jako „przestępca”

W związku z uznaniem organizacji charytatywnej księcia Harry'ego i Meghan Markle za „przestępczą” po nakazano jej zawieszenie zbiórek, wystąpił błąd administracyjny.

Na początku tego tygodnia poinformowano, że zgodnie z oficjalnym pismem prokuratora generalnego Kalifornii Roba Bonty, fundacja Archewell księcia i księżnej Sussex dopuściła do wygaśnięcia pierwotnej opłaty za złożenie wniosku.

Jednak źródła bliskie Harry'emu i Meghan powiedziały portalowi news.com.au, że organizacja faktycznie złożyła zeznania podatkowe, odnowienia umów i płatności na czas – i to listem poleconym.

Wiadomo, że sprawa jest obecnie badana.

Orzeczenie to nadeszło po ujawnieniu, że Archewell „nie cieszył się dobrą opinią”, jak opisały organizacje charytatywne i rejestr zbiórek pieniędzy w Kalifornii, gdzie obecnie para mieszka.

W związku z tym ma tymczasowy zakaz prowadzenia działalności obejmującej zbieranie i dystrybucję funduszy na cele charytatywne.

„Na organizację mogą zostać nałożone także sankcje, a jej rejestracja może zostać zawieszona lub unieważniona przez Rejestr” – napisano w piśmie prokuratora.

Archewell – założone przez Harry'ego i Meghan na początku 2020 r. po „wycofaniu się” ze stanowiska starszych członków rodziny królewskiej – dzieli się na dwie części: oddział non-profit oraz oddział nastawiony na zysk, wykorzystujący liczne przedsięwzięcia medialne.

Pomimo wielkiego rozgłosu, Archewell stał się przedmiotem kontrowersji w połowie ubiegłego roku po anulowaniu wielomilionowej umowy Spotify z Sussex, a dyrektor giganta transmisji strumieniowej nazwał ich później publicznie „oszustami”.

Od tego czasu Meghan ogłosiła nowy kontrakt z założoną przez kobietę firmą audio Lemonada, dzięki której będzie nadal produkować swój podcast – choć został on przełożony na przyszły rok.

Jednak para ma dwa nowe seriale w serwisie Netflix, w tym program lifestylowy i program zagłębiający się w zakulisowy świat polo.

Administracyjny ból głowy Archewella pojawił się kilka dni po tym, jak Harry i Meghan zakończyli trzydniową „nieoficjalną” podróż po Nigerii, podczas której odwiedzili Abudżę i Lagos.

READ  Disney o marketingu Sony „Spider-Man”

Podczas podróży para ogłosiła nowe partnerstwo pomiędzy Archewell a Fundacją Jiankou, organizacją, która zapewnia wsparcie kobietom będącym ofiarami terroryzmu i nierówności płci, a także prowadzi misje chirurgiczne i zapewnia pomoc w zakresie zdrowia matek.

Przed przybyciem do Nigerii Harry i Meghan w tajemnicy spotkali się ponownie na lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii, aby wspólnie podróżować po głośnym solowym powrocie księcia do Londynu na Invictus Games.

Przeczytaj powiązane tematy:Meghan MarkleKsiążę Harry