Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

U kobiety zdiagnozowano raka niecały rok po śmierci jej matki na tę samą chorobę

U kobiety zdiagnozowano raka niecały rok po śmierci jej matki na tę samą chorobę

Kobieta podzieliła się swoim smutkiem z powodu postawionej diagnozy Rak zaledwie 11 miesięcy po stracie matki Na chorobę.

Yasmin Akram, 26-letnia fizjoterapeutka, była zdruzgotana faktem, że w listopadzie 2022 r. w wieku 63 lat w wieku 63 lat matka Julie zmarła na raka jajnika. Pogrążona w żałobie z przerażeniem odkryła, że Guz w piersi Podczas brania prysznica.

Mimo że była „zawsze aktywna i mobilna” i nie miała żadnych problemów zdrowotnych, biopsja wykazała, że ​​guz ma charakter nowotworowy, a u Yasmin zdiagnozowano inwazyjnego raka przewodowego 3. stopnia – rodzaj nowotworu. rak piersi – We wrześniu 2023 r.

Yasmine z mamą Julie na ceremonii ukończenia szkoły.

Yasmin Akram, 26-letnia fizjoterapeutka, była zdruzgotana faktem, że w 2022 roku jej matka Julie zmarła na raka jajnika. Źródło: Jam Press

„Byłam całkowicie zszokowana” – powiedziała NeedToKnow.co.uk Yasmin, która mieszka w Thornaby w Wielkiej Brytanii. „Najtrudniejsze jest to, że właśnie przeszłam przez to z mamą i wiedziałam, co się wydarzy. Ludzie rzucają uwagi w stylu: „przynajmniej jesteś młody”, ale to wcale nie ułatwia sprawy. To emocjonalne. ” [and] bardzo trudne.

„Ciągle powracają wspomnienia mojej matki, która przez to przechodzi, co łamie mi serce.

„W dniu, w którym zdiagnozowano mnie, żartowałem, ale myślę, że to był mój sposób na radzenie sobie z tym [but] Następnego ranka uderzyło mnie to i histerycznie płakałam w ramionach mojego przyjaciela Coreya.

Kobieta wykryła raka za pomocą ultradźwięków

Doświadczenie Yasmine z cierpieniem matki dało jej wyjątkową wiedzę na temat leczenia – jeszcze przed oficjalną diagnozą.

Podczas wizyty w poradni chorób piersi na USG i biopsję zauważyła, że ​​wszystko jest nie tak.

„Po USG mojej piersi wiedziałam, że to rak ze względu na jej kształt” – powiedziała. „Następnie musiałem zrobić mammografię, która wykazała, że ​​masa wzrosła z 22 mm do 31 mm, a następnie musieli wykonać rezonans magnetyczny”.

READ  Badania na myszach ujawniają mechanizmy molekularne leżące u podstaw mapowania przestrzennego w mózgu
Yasmine jest na wizycie rezonansem magnetycznym.Yasmine jest na wizycie rezonansem magnetycznym.

We wrześniu 2023 r. u Yasmine zdiagnozowano raka piersi. Źródło: Jam Press

Tydzień później oficjalnie zdiagnozowano u niej nowotwór, a w listopadzie Yasmine przeszła pojedynczą mastektomię, usunięcie trzech węzłów chłonnych i operację rekonstrukcji piersi.

W okresie świątecznym przeszła także terapię mającą na celu zachowanie płodności poprzez pobranie komórek jajowych.

W zeszłym tygodniu Yasmin rozpocznie chemioterapię, która będzie trwać 18 tygodni, po czym lekarze planują podawać jej leki hormonalne do czasu osiągnięcia przez nią menopauzy. Dzieje się tak dlatego, że jej nowotwór jest estrogeno-dodatni, co oznacza, że ​​hormon ten napędza nowotwór.

Na wszelki wypadek Yasmin zdecydowała się również na mastektomię prawej piersi. Obecnie prowadzi zbiórkę pieniędzy w Internecie wraz z A GoFundMe Strona, która pomoże jej wziąć wolne od pracy i skupić się na leczeniu i powrocie do zdrowia.

Yasmine unosi koszulę po operacji mastektomii.Yasmine unosi koszulę po operacji mastektomii.

Jasmine stwierdziła, że ​​doświadczenie związane z walką z matką dało jej wyjątkową wiedzę na temat leczenia. Źródło: Jam Press

Rak jest niczym w porównaniu ze stratą matki

Mimo trudności, jakie napotyka, upiera się, że żadne z nich nie równa się bólowi po stracie ukochanej matki.

„Najtrudniejszy okres przeżyłam, kiedy straciłam matkę, która była moim absolutnym światem, więc to nic” – powiedziała Yasmine. „Myślę, że w ten sposób radzę sobie z tym, przez co nie przechodzę. Przez cały ten czas mówiłem sobie: «Nie mam nad tym fizycznej kontroli, więc jeśli spróbuję kontrolować swój umysł, to pomoże» – co uczyniło.”

„Ale brak mamy przy mnie był najgorszy. Była moim absolutnym światem, dosłownie byliśmy złączeni biodrami. Uwielbiałem ją, a ona mnie. Ale jestem wdzięczny za miłość, którą mnie obdarzyła, i za to, że wspaniałe wspomnienia.”

Yasmine ze swoim chłopakiem Coreyem.Yasmine ze swoim chłopakiem Coreyem.

Yasmine stwierdziła, że ​​najgorszym momentem jej diagnozy był brak matki u boku. Źródło: Jam Press

– Podnoszenie świadomości na temat raka piersi

Teraz Yasmin ma misję podniesienia świadomości na temat sygnałów ostrzegawczych wskazujących, że coś może być nie tak, i twierdzi, że ważne jest, aby bronić się, jeśli wiesz, że coś jest nie tak.

READ  Biolodzy rozwojowi po raz pierwszy mapują punkty aktywności poligenicznej w rozwijających się zarodkach

Kiedy po raz pierwszy poddano ją badaniu po wykryciu guzka w piersi, 26-latka stwierdziła, że ​​nie spełnia kryteriów skierowania do specjalisty, ale nalegała, aby to zrobić.

„Nie mogę przestać myśleć, że gdyby istniał ktoś inny, kto nie był tak asertywny jak ja, wysłuchałby go i wtedy nie zostałby skierowany” – powiedziała. „Chcę wykorzystać moją historię, aby szerzyć świadomość na temat raka piersi i znaczenia sprawdzania piersi oraz nabrania rutyny poddawania się badaniom przesiewowym bez względu na wiek”.

Jasmine planuje także zacząć dzielić się swoją podróżą w mediach społecznościowych. „Nie chcę, aby ktokolwiek inny, przechodząc przez coś takiego w tak młodym wieku, czuł się samotny” – powiedział.

Naciśnij dżem

Czy masz wskazówkę dotyczącą historii? e-mail: [email protected].

Możesz nas także śledzić Facebook, Instagrama, TIK Tok, Świergot I youtube.